Górnicza lampa wprost z Holandii

| MM

2 września 2011 | Rzeczy

W Polsce są już dostępne produkty marki HK Living. Wśród nich lampa stylizowana na oświetlenie górnicze, którą jednak można umieścić w każdej domowej przestrzeni.

W Polsce są już dostępne produkty marki HK Living. Wśród nich lampa stylizowana na oświetlenie górnicze, którą jednak można umieścić w każdej domowej przestrzeni.

Lampa to dzieło Emiela Hetsena, młodego holenderskiego projektanta a zarazem współwłaściciela marki HK Living. Przystępując do pracy nad nowym przedmiotem do kolekcji wzorował się na starych lampach górniczych, korzystając ze wszelkich ich dobrodziejstw. Dlatego też nowe produkty są bardzo wytrzymałe, ich oprawa jest wykonana z metalu, otacza szklany element, umieszczony wewnątrz. Klosz jest wykonany z bardzo solidnego szkła. Zresztą cała lampa ma solidną konstrukcję i odpowiednią wagę, można ją zawieszać np. na specjalnym łańcuchu.

– Taki nurt łączenia pewnej historycznej perspektywy z nowoczesnością jest w Holandii bardzo popularny. Dawne industrialne wątki pojawiają się w nowych kontekstach, i choć użytkownicy korzystają z nich w odmiennych od pierwotnych przeznaczeń, to jednak wciąż wykorzystuje się dawne cechy przedmiotu. W przypadku lamp niezwykle istotna jest ich wytrzymałość i długowieczność – mówi Joanna Markus, przedstawicielka HK Living w Polsce.

Oczywiście trudno oczekiwać, że górnicza lampa z HK Living będzie odwzorowywać w skali 1:1 dawne górnicze oświetlenie. Została wykończona na wysoki połysk, i ze względu na to nowoczesne wykończenie doskonale wpisuje się w przestrzenie zarówno domowe, jak i biurowe.

Lampy są dostępne w kolorze czarnym oraz szarym. Za lampę zapłacimy ok. 990 zł.

Więcej: www.bm-housing.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielono mi!

Zielono mi!

Dilbeek | 2 kwietnia 2024

Niezwykła metamorfoza domu z ubiegłego wieku od Madam Architectuur