Od projektu do światła

Design For The People (DFTP) to duńska marka tworząca oświetlenie w skandynawskim stylu. Firma nie ogranicza się jednak tylko do rynku skandynawskiego. Ich produkty są już dostępne w ponad 40 krajach na świecie, a marka stale się rozwija. Co jest tajemnicą ich sukcesu?

Ich zadaniem jest aby „podnosić jakość życia ludzi za pomocą światła”. Twórcom DFTP zależy na tym, by każdy mógł pozwolić sobie na lampę z ich oferty, ale jednocześnie przykładają dużą wagę do jakości oferowanych produktów i tutaj nie ma miejsca na kompromisy, o czym może świadczyć fakt, że za projekty lamp odpowiadają czołowi duńscy projektanci, tacy jak Christian Bjørn i Rune Balle, Maria Berntsen czy Henrik Bønnelycke.

Każda z tych postaci jest już niemal kultowa w duńskim świecie designu. Każda z nich ma swój wkład w markę Design For The People i to widać przy każdej kolekcji pojawiającej się na rynku.

Projektanci DFTP

Bjørn + Balle to duet, który ceni sobie ponadczasowy, skandynawski design. Tworząc nowe lampy łączą go z nordyckim minimalizmem, ale też aktualnymi, światowymi trendami. Jeden z nich powiedział kiedyś: „Doskonałość zostaje osiągnięta nie wtedy, gdy nie ma już nic do dodania, ale kiedy nie ma już nic do zabrania”. Właśnie takie są ich lampy – doskonałe w swej prostocie.

Maria Berntsen to kobiecy pierwiastek w grupie projektantów DFTP, widać to także w jej lampach. Są delikatne, bardzo smukłe, a niektóre wręcz biżuteryjne, nadal jednak pozostające w skandynawskim nurcie. Maria bardzo często wspomina o tym, że inspiracji szuka w naturze i jest to widoczne w jej projektach. Mówi też o tym, że projektowanie oświetlenia to obszar, który uwielbia za to, że światło potrafi odmienić wnętrze. My właśnie za to cenimy i lubimy jej lampy – potrafią w magiczny sposób odmienić każdą aranżację.

Henrik Bønnelycke to z kolei projektant, który do oświetlenia DFTP wprowadza sporą dawkę nowoczesnego minimalizmu. Jego projekty są innowacyjne i bardzo ciekawe, ale nadal pozostające w nurcie skandynawskich inspiracji, dzięki czemu bardzo przytulne i domowe. Jak wspomina sam Bønnelycke, dla niego nie liczy się projekt. Jego wartość pojawia się dopiero, kiedy stanie się rzeczywistym produktem i zostanie doceniony przez odbiorców. Właśnie dlatego jego produkty są nie tylko bardzo estetyczne i efektowne, ale też praktyczne. Doskonałe do codziennego, domowego użytkowania.

Każda lampa to małe dzieło sztuki

Wszystkie lampy dostępne w ofercie Design For The People niosą za sobą historię. Są tworzone przez ludzi, którzy czerpią z tego przyjemność i wkładają w to mnóstwo swojej energii. Każda lampa traktowana jest, jak małe dzieło sztuki. Tutaj nie ma mowy o przypadku. Liczy się autentyczność i przede wszystkim końcowy odbiorca, który dzięki temu tak chętnie wybiera właśnie to oświetlenie.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: