Dom na planie trapezu. Re: Triangle House projektu Reform Architekt

Dom, który powstał na planie trapezu. Dynamiczna bryła i trójkątne formy elewacji – to cechy charakterystyczne realizacji architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni Reform Architekt.

Triangle House – dom jednorodzinny o oryginalnym kształcie

Niepozorna okolica domów jednorodzinnych, a wśród nich budynek o powierzchni 280 m² liczący dwie kondygnacje, zlokalizowany na 800 m działce w województwie zachodnio-pomorskim. – Klient zadzwonił z prośbą o przebudowę budynku, który już wtedy był w fazie budowy. Był to projekt w stylu toskańskim. Zaproponowałem nową bryłę i tak w połowie zrealizowany projekt  wyburzono i postawiono na nowo – zdradza architekt Marcin Tomaszewski.

Elewacja jest trójkątna, zaś dach zaprojektowano w kształcie pochylonego trapezu. – Jest to dom z jednospadowym dachem. A wszystko jest wynikową geometrii. Sam kształt bryły to także zasługa nierównej działki – dodaje architekt.

Wspomniane trójkąty podkreślono za pomocą kolorów na elewacji. Biel i czerń kontrastują i odgrywają tu główne skrzypce. Ten zabieg dodatkowo wyeksponował budynek, potęgując wrażenie, że ma się do czynienia z niezwykłą rzeźbą, nie zaś domem mieszkalnym. Na fasadę bryły składają się czarne fasady, biały tynk oraz beton. Zastosowano tradycyjną technologię oraz wypełnienie porothermem.

Re: Triangle House został zrealizowany w 2019 roku i nagrodzony w konkursie European Property Awards Architecture 2018-2019, w kategorii Architecture Single Residence Poland.

Więcej na: www.reformarchitekt.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania