Laminam: kreatywnie o spiekach na Architect@Work

Tematem wystaw, seminariów i dyskusji na Architect@Work 2023 są „zewnętrza”. W tym duchu będzie też zaaranżowana przestrzeń instalacji Laminam Total Look, snująca opowieść o wszechstronność spieków – płyt możliwych do stosowania we wszystkich partiach budynku, zarówno zamkniętych, jak i otwartych.

Tegoroczne stoisko Laminam jest zainspirowane skyline’em wielkiego miasta. Kreatywną konstrukcję zachęcającą do dyskusji o tym materiale zaprojektował równie wyjątkowy twórca – Marcin Tomaszewski, architekt i artysta, właściciel firmy Reform Architekt.

– Kierunek podsunęły mi same spieki Laminam. Zdecydowałem się sięgnąć po przykłady wszystkich dostępnych formatów, a przy tym pokazać różnorodność nie tylko wzorów czy kolorów, ale również wykończeń i tekstur. Ich uniwersalne zastosowanie zarówno we wnętrzach, jak i w zewnętrznych częściach budynków podpowiedziało mi, by stworzyć formy przestrzenne, pełnoplastyczne. Tak narodził się miejski krajobraz w miniaturze – mówi Marcin Tomaszewski. 

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Z perspektywy projektanta zarówno wnętrz, jak i budynków, spieki Laminam mają niepodważalne zalety. Przy nawet największych formatach charakteryzują się niewielką, nawet zaledwie kilkumilimetrową grubością oraz relatywnie małym ciężarem. Jednocześnie, przy ogromnie zróżnicowanym designie i  łatwej obróbce, są znakomicie odporne na zarysowania i plamy. Nawet modele o wyraźnej fakturze ułatwiają utrzymanie idealnej czystości.

Prezentacja Laminam Total Look przypomina o jeszcze jednym bardzo ważnym wątku. Płyty Laminam wyróżniają się niepodatnością na skrajnie niskie i skrajnie wysokie temperatury, od silnego mrozu po żar.

Dla projektantów budynków, a także wnętrz użyteczności publicznej, duże znaczenie ma ponadto odporność materiału na głębokie ścieranie, intensywne czyszczenie, jak również na promieniowanie UV. Te zalety czynią je doskonałym i często stosowanym materiałem do wykonywania elewacji, tarasów oraz intensywnie użytkowanych półotwartych obiektów użyteczności publicznej.

Laminam_designalive

Spieki Laminam powstają w procesie wypału odpowiednich kruszyw w temperaturze ok. 1300°C. Rozgrzane tak mocno ziarna stapiają się z sobą, tworząc nierozłączną całość. Efektem jest wspomniana już gama wyjątkowych cech technicznych i użytkowych. A wraz z nimi (co nieczęste) – zestaw zalet ekologicznych. W kontekst zrównoważonego rozwoju, coraz mocniej akcentowanego w kontekście projektowania budynków, warto zwrócić uwagę m.in. na naturalny skład spieków Laminam, ich długowieczność oraz łatwość recyklingu.

Stoisko Laminam i instalacja Laminam Total Look będą do zobaczenia podczas wydarzenia Architect@Work, 30-31 maja 2023, Centrum Wystawienniczo-Targowe EXPO XXI – Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14. Szczegóły programu tutaj

Laminam

Włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Firma została założona w 2001 roku i jako pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając innowacyjne formaty i grubości. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji.

Laminam_designalive

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Startuje Laminam LAB!

Startuje Laminam LAB!

Warszawa | 22 kwietnia 2022

Rusza pierwszy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów z udziałem specjalistów