Ciepło zaklęte w… stali

Choć na pierwszy rzut oka wydają się zimne, już po pierwszym dotknięciu można się przekonać, że jest wręcz przeciwnie. Do wykorzystywania w domowych aranżacjach mebli ze stali przekonuje marka Desiva.

Za firmą Desiva stoją Aleksandra Wichrowska i Matylda Polak, które uwielbiają odważne i niestandardowe rozwiązania. Meble, które tworzą to połączenie ciekawych kształtów oraz kolorów. Szafki, regały, biurka czy komody inspirowane neomodernizmem i tworzone z dbałością o każdy detal, są praktyczne i proste w formie, a jednocześnie stylowe i wielofunkcyjne.

– Hasło „forma podąża za funkcją”, jest dla nas wciąż aktualne. Do tej filozofii dodajemy naszą miłość do koloru, a także wiarę, że przebywanie w dobrze zaprojektowanej przestrzeni wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie – podkreślają założycielki Desiva.

Desiva

Bliskość zachwycającej przyrody Gór Świętokrzyskich, gdzie powstają projekty, przekłada się również na ich aspekt ekologiczny. – Stal to materiał poddający się ponownej obróbce. Znamy go doskonale i w naszych projektach używamy materiałów najwyższej jakości. Tak by meble, które tworzymy, mogły służyć naszym użytkownikom przez wiele lat. Nie kierujemy się chwilowymi trendami, chcemy tworzyć ponadczasowy design – zauważa Aleksandra Wichrowska.

Za wszystkie projekty odpowiada Matylda Polak, absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie