Design Alive Awards 2017. Poznajcie nominowanych! I głosujcie

Przedstawiamy nominacje do Design Alive Awards 2017. Konkursu, w którym nagradzamy wybitne osobowości za kreatywność i kulturotwórcze oddziaływanie. Spośród piętnastu nominowanych, już niebawem, Kapituła konkursu wybierze Kreatora, Animatora i Stratega Roku 2017. Dziś rusza także Plebiscyt Czytelników. G Ł O S U J T U T A J!

6. edycja konkursu Design Alive Awards

Konkurs startuje już po raz szósty. Celem fundatora nagród – magazynu „Design Alive”, jest uhonorowanie osób współtworzących marki, produkty, usługi, przestrzenie i wydarzenia oraz animujących przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji. Design Alive Awards to nagrody przyznawane za: świadomie, kreatywne i kulturotwórcze odpowiadanie na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa. Przyznawane są tym, którzy odważnie współtworzą marki, usługi, produkty i przestrzenie oraz dla tych, którzy mają siłę i kompetencje, by animować przepływ wiedzy, umiejętności i inspiracji.

Design Alive Awards, uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody branży kreatywnej w Polsce, bywają także przez wielu nazywane po prostu „Oskarami designu”, zapewne ze względu na ich prestiż, a także osobę twórcy konkursowych statuetek Oskara Ziętę – najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego projektanta.

– Bardzo ciekawi mnie, jak w tym roku będzie nam się pracowało nad wyborem Stratega, Animatora i Kreatora roku 2017. Skład Kapituły jest mocno odnowiony. Są w nim osoby o bardzo różnych temperamentach, jednakże wszyscy są ekspertami we własnej dziedzinie. Z doświadczenia wiem, że dobór Członków Kapituły ma wpływ na werdykt. Nie chodzi tu jednak o znajomości, czy sympatie, a o to, w jaki sposób osoba oceniająca rozumie zawarte w regulaminie wartości, których szukamy w potencjalnych laureatach. Mówiąc prosto szczerze nie mogę doczekać się posiedzenia Kapituły DAA 2017 – mówi Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive”, przewodnicząca Kapituły konkursu.

DAA2017_-2

Kapituła Design Alive Awards 2017: Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu i portalu „Design Alive” (przewodnicząca Kapituły), Julia Cieszko, zastępczyni Redaktor Naczelnej magazynu „Design Alive”; Weronika Rochacka Gagliardi, strateg designu w firmie doradczej Design Provision( Gosia Sobiczewska, projektantka mody, założycielka marki odzieżowej ESTby ES; Oskar Zięta, architekt, projektant procesów, założyciel i prezes Zieta Prozessdesign; Szymon Sołtysik, dyrektor PR Mazda Polska.

Przedstawiamy zatem nominowanych w edycji 2017, spośród których Kapituła konkursu wyłoni Kreatora, Animatora i Stratega Roku 2017, a wyróżnienie specjalne przyzna mecenas konkursu – marka Mazda. Nazwiska te poznamy w połowie grudnia podczas uroczystego finału w Warszawie.

Od dziś oddajemy głos także Wam, drodzy czytelnicy magazynu i portalu – na swoich kandydatów możecie głosować w Plebiscycie Czytelników do 22 listopada przez internetowy formularz. Głosujcie na swoich faworytów!

STRATEG
Ewa Janczukowicz-Cichosz i Paulina Kisiel, Gdynia Design Days. Za jubileuszową edycję Gdynia Design Days bogatą w autorskie projekty i wystawy na wysokim poziomie merytorycznym. Za pokazywanie wszechstronności designu – od kreacji, przez produkcję, trendy, biznes, po świetnie przemyślane aktywności dla dzieci.

Agata Matlak-Lutyk i Hanna Ferenc Hilsden, partnerki w firmie Balagan. Za konsekwencję w tworzeniu charakteru marki Balagan opartej na koncepcie podwójnych korzeni między Warszawą i Tel Awiwem oraz wysokiej jakości rzemieślniczej wytwarzanych akcesoriów i obuwia ze skóry.

Paweł Garus i Jerzy Woźniak, partnerzy studia mode:lina™. Za stworzenie silnej marki na międzynarodowym rynku projektowania wnętrz komercyjnych. Za utrzymanie charakterystycznej, estetycznej jakości w projektach wymagających funkcjonalności i indywidualnego podejścia.

Kasia Ptak, dyrektor generalna targów Warsaw Home. Za wyczucie luki rynkowej oraz stworzenie i dynamiczny rozwój wydarzenia niezbędnego dla ekonomicznego wzrostu polskiego segmentu wyposażenia wnętrz.

Edyta Defratyka, prezes Fundacji KOM. Za propagowanie nowoczesnej edukacji i wspieranie talentów oraz przygotowanie przestrzeni, która wspiera rozwój kreatywności i poczucia estetyki wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu.

ANIMATOR
Roksana Maślankiewicz i Marcin Talarek, kampanierka w Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska i dyrektor kreatywny w IRL. Za kampanię „Dbamy o lepszą codzienność”, która dzięki interwencjom projektowo-estetycznym zwraca uwagę, jak ważna jest obserwacja otoczenia i osobiste zaangażowanie w funkcjonowanie naszych społeczności.

Ewa Solarz, niezależna kuratorka. Za wystawę i książkę „Elementarz Polskiego Designu”, które pomogły usystematyzować dziedzictwo tej gałęzi polskiej kultury i gospodarki oraz przekazać je w atrakcyjny sposób szerokiemu gronu odbiorców.

Ewa Klekot i Arkadiusz Szwed, antropolożka i projektant. Za projekt i wystawę „Ludzie z fabryki porcelany”, który w piękny formalnie sposób i niezwykle wymownie oddaje hołd pracy rzemieślniczej w fabrykach porcelany.

Ewa Nekanda-Trepka i Jarosław Trybuś, dyrektor i zastępca dyrektora ds. merytorycznych Muzeum Warszawy. Za wystawę „Rzeczy warszawskie” i działania jej towarzyszące, które wybiły Muzeum Warszawy na jedną z najbardziej interesujących estetycznie i merytorycznie jednostek kultury w kraju.

Jacek Wielebski, aktywista, założyciel stowarzyszenia Traffic design. Za skuteczne działanie „u podstaw” w walce o ład w przestrzeni publicznej. Za szukanie i wykorzystywanie możliwości na realne i efektywne działania, takie jak współpraca przy odnowie fasad gdyńskiego osiedla.

KREATOR
Dominika Buck i Paweł Buck, projektanci wnętrz i założyciele Buck Studio. Za projekty: restauracji Campo, cukierni Nanan i bistro Dinette. Kompleksowe tworzenie tożsamości miejsc i współtworzenie strategii ich działnia. Zaproponowanie i utrzymanie charakterystycznego stylu projektowania wnętrz publicznych.

Maja Ganszyniec, projektantka. Za projekty tworzone dla IKEA oraz Comforty, które w ostatnich latach systematycznie wprowadzają do rzeczywistości piękno i jednocześnie ułatwiają życie w wielu domach na całym świecie.

Marcin Rusak, projektant. Za projekt Flora będący niezwykłym estetycznie a opartym na poszukiwaniach materiałowych i technologicznych. Za myślenie podczas procesu projektowego o relacji przedmiotu z właścicielem.

Jacek Kołodziejski, fotograf, artysta wizualny. Za sesje zdjęciowe stworzone dla Muzeum Warszawy oraz dla marki Tre. Za umiejętne tworzenie „martwych natur”, które poprzez kontekst potrafią ożywić użytkowy przedmiot i nadać mu nowe artystyczne znaczenie.

Krystian Kowalski, projektant. Za projekty siedzisk Oyster Lounge dla Comforty i Mesh dla MDD, które kontynuują charakterystyczny styl projektanta oraz wyraźnie określają styl i tożsamość marek, dla których pracuje. Za projektowanie pięknych przedmiotów systemowo i systematyczne.

Skład jury i sylwetki nominowanych: tutaj
Regulamin edycji 2017: tutaj

Mecenas: Mazda
Sponsorzy: Barlinek, Schattdecor
Partnerzy: Zieta, Grupa Warszawa, Biała – zjedz i wypij

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020 i głosujcie

Głosujcie!!!

Warszawa | 11 listopada 2020

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020

Design, przyjaciele i śpiew

Design i śpiew

Warszawa | 5 grudnia 2019

Wielkie świętowanie! Urodzinowa gala Design Alive Awards

Design Alive Awards 2019 Znamy zwycięzców!

Zwycięzcy!

Warszawa | 4 grudnia 2019

Design Alive Awards 2019 rozdane. Znamy laureatów

Design Alive Awards 2019. Ruszamy!

Ruszamy!

Warszawa | 12 listopada 2019

Design Alive Awards 2019. Poznajcie nominowanych