Debiutancka kolekcja torebek Anny Orskiej. Są wegańskie!

Znana projektantka biżuterii Anna Orska wprowadza do sprzedaży wegańskie torebki wykonane z jabłek, winogron czy ananasa i mango. Odpowiednio obrobione stały się materiałami, które pod kątem użyteczności i estetyki nie odbiegają od skór zwierzęcych. W dotyku nie poczujesz różnicy, ale ona istnieje!

Wegańskie torebki Anny Orskiej

Gdy kilka lat temu Anna Orska zamarzyła o stworzeniu linii torebek, wiedziała, że nie chce pracować ze skórą zwierzęcą. Ta decyzja rozpoczęła długi proces poszukiwania wegańskich materiałów, wykonanych w sposób odpowiedzialny i etyczny. Z pomocą przyszła Anna Pięta, ekspertka ds. zrównoważonej mody. Na postawie szerokiego researchu powstała lista składników, z których z powodzeniem można by przyrządzić smaczną sałatkę. Nieoczywiste połączenia liści alokazji i ananasa, jabłek, winogron, mango i wody kokosowej zaowocowały kolekcją torebek Vivo. Skóry roślinne uzupełnione zostały podszewkami z recycklingowanych butelek oraz wysokogatunkowymi tkaninami o intensywnych kolorach, wykorzystanymi w duchu less waste.

– Cały projekt trwał dwa lata. Szukaliśmy odpowiednich firm, testowaliśmy próbki, trudziliśmy się nad konstrukcją, bo wymarzyłam sobie dosyć skomplikowane kształty – opowiada Anna Orska.

Vivo jest pierwszą w Polsce kolekcją torebek, do stworzenia której wykorzystano aż sześć różnych skór wegańskich. Materiały wyprodukowane w różnych zakątkach świata, zostały wytworzone z troską i poszanowaniem środowiska, z surowców będących efektem ubocznym innych procesów (np. produkcji soków jabłkowych lub wina).

Wegańskie torebki są limitowane i opatrzone indywidualnymi numerami. Uszyte w małym polskim zakładzie kaletniczym wyróżniają się ręczną, wyrafinowaną konstrukcją. Te wykonane z liści alokazji są unikatami, posiadającymi indywidualny układ użyłkowania i kolorystykę.

Więcej na: www.orska.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Moc rodzinnych więzi

Moc rodzinnych więzi

Łódź | 28 maja 2022

Ewa i Sylwia Jeżewskie, kuzynki-założycielki marki Kulik, w rozmowie z „DA”

PasteLove lato w Mandel

Mandel

Warszawa | 13 lipca 2020

Limitowana kolekcja PasteLove już dostępna!