Craftdesignerski sznyt

Szostak Atelier z Krakowa, które zajmuje się projektowaniem oraz tworzeniem unikatowych craftdesignerskich produktów zaprezentowało się na Design Helsinki w dniach 24-25 sierpnia. Podczas wydarzenia projektant Witold Szostak zaprezentował premierowo kolekcję Finish Collection oraz kilka obiektów sztuki użytkowej z jego nowych zbiorów.

Rodzinne studio z Krakowa – Szostak Atelier, prowadzone jest przez Witolda Szostaka, projektanta, który równocześnie jest wyłącznym rzemieślnikiem wszystkich przedmiotów oraz jego córkę Małgorzatę, która uczestniczy w prowadzeniu rodzinnego biznesu.

W stolicy Finlandii Szostak Atelier zaprezentowało swoją flagową kolekcję Finish Collection, składającą się z fotela Roaster z wolnostojącym podnóżkiem oraz wiatraka JazzFan. Masywne i majestatyczne wiatraki, to najbardziej rozpoznawalny produkt Szostaka, który znalazł uznanie zarówno w Polsce, jak i wśród zagranicznych odbiorców.

Cała kolekcja powstała z drewna wenge, stali nierdzewnej, skóry garbowanej roślinnie i dakronu. Sama nazwa kolekcji nawiązuje do ostatecznego wrażenia, jaki ma dawać każdy przedmiot ze zbioru i jest alegorią smaku wykwintnych alkoholi.

– Podobne wrażenie ma pozostawiać kolekcja, która ma być swego rodzaju rozkoszowaniem się chwilą i pozostawić długotrwałe wrażenie w odbiorze – komentuje Witold Szostak.

Przedmioty wykonane przez Szostak Atelier są unikatowe i wykonywane własnoręcznie na zamówienie klienta.

Studio Szostak Atelier

Szostak Atelier

Szostak Atelier jest rodzinnym studiem z Krakowa, zajmującym się projektowaniem oraz tworzeniem unikatowych przedmiotów sztuki użytkowej. Studio jest prowadzone przez Witolda Szostaka – projektanta i jednocześnie twórcę obiektów, oraz jego córkę Małgorzatę Szostak, która także jest projektantką oraz współprowadzi rodzinne Studio.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ponadczasowa klasyka

Ponadczasowa klasyka

Helsinki | 9 stycznia 2023

Odwiedzamy kawalerkę projektu polsko-fińskiej architektki Anny Koivumäki

Modernizm udomowiony

Modernizm udomowiony

Helsinki | 29 października 2022

Willa Aalto, prywatny dom słynnego Alvaro Aalto, ujmuje przytulnością

Powstanie Muzeum Architektury i Designu w Helsinkach

Razem na nowym

Helsinki | 15 czerwca 2020

Powstanie Muzeum Architektury i Designu w Helsinkach