Bar Barden. Dekadencka elegancja

Umiejscowiony w samym sercu Helsinek Bar Barden szybko stał się ulubionym miejscem miłośników wyrafinowanego wystroju wnętrz i centrum dekadenckiej elegancji.

Lokal zaprojektowany przez studio Fyra zajmuje dwa piętra. Stonowane, nastrojowe oświetlenie oraz utrzymana w ciepłych barwach kolorystyka bazująca na oliwkowym odcieniu zieleni, granacie i brązach, uzupełniona ceramicznymi płytkami firmy Agrob Buchtal, przyciągają gości aurą odpoczynku od tętniącej życiem stolicy Finlandii. Sercem lokalu jest rozległy bar wyróżniający się pofalowaną strukturą w kolorze miodowego drewna. Doskonale uzupełniają go obite aksamitem hokery, nastrojowe zasłony zapewniające gościom poczucie intymności oraz odnowione meble pochodzące z recyklingu, podkreślające klimat wnętrza.

Ceramiczne płytki odgrywają tu niezwykle istotną rolę, ożywiając i utrzymane w półmroku wnętrze. Błyszczące powierzchnie doskonale komponują się z miękkimi kształtami i obiciami mebli. Ułożenie kafli w pionowych rzędach oraz zastosowanie gradientu sprawia, że zaciera się granica pomiędzy podłogą a sufitem, nadając całości wnętrza trójwymiarowy, artystyczny charakter.

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Powiązane artykuły:

Powstanie Muzeum Architektury i Designu w Helsinkach

Razem na nowym

Helsinki | 15 czerwca 2020

Powstanie Muzeum Architektury i Designu w Helsinkach

Dżungla w centrum Warszawy

Bar Foton

Warszawa | 30 grudnia 2019

Dżungla w centrum Warszawy

Vegan Ramen Shop. Piękno, funkcjonalizm i doskonały smak

Vegan Ramen Shop

Warszawa | 18 października 2017

Piękno, funkcjonalizm i doskonały smak [zdjęcia]