Ciepło w sercu polarnej zimy

Na grenlandzkiej wyspie Disko stanęła innowacyjna Strefa Komfortu Ariston. To wyjątkowe miejsce umożliwi całoroczne badania nad zmianami klimatu ziemi. Jego sercem jest Alteas ONE – zaawansowany technologicznie, designerski kondensacyjny kocioł gazowy.

Skuta lodem wyspa Qeqertarsuag, znana szerzej jako wyspa Disko, leży u zachodnich wybrzeży Grenlandii. W tym miejscu naukowcy z Uniwersytetu Kopenhaskiego dokonują przełomowych odkryć w badaniach nad zmianami klimatu ziemi.

Czy w tak wymagającym klimacie da się stworzyć ciepły i komfortowy dom? To pytanie postawili sobie uczestnicy pierwszej edycji „Wyzwania Komfortu Ariston – Misja Grenlandia” – inicjatywy marki należącej do grupy Ariston Thermo.

W samym sercu polarnej zimy powstał innowacyjny, modułowy budynek, który jest w stanie wytrzymać wszystkie wyzwania Grenlandii. Obiekt zaprojektowany przez Ariston we współpracy z LEAPFACTORY S.R.L. bazuje na osiągnięciach inżynierii łączących maksymalną wydajność i doskonałe wzornictwo. Podłużna konstrukcja pozwala cieszyć się spektakularną panoramą wyspy Disko. Jej kształt jest wiernym odbiciem logo marki Ariston. W minimalistycznie urządzonych wnętrzach znajduje się komfortowy salon, łazienka i dwa pokoje techniczne.

Wszystkim pracom nad projektem od początku towarzyszyła idea zminimalizowania wpływu na otaczający ekosystem wyspy Disko. Strefa Komfortu Ariston to ekologiczny i zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju budynek. Jego zewnętrzną powłokę zaprojektowano z naciskiem na wydajność energetyczną, dbałość o komfort i redukcję zużycia energii.

Ten bezpieczny dom, zapewniający swoim mieszkańcom idealną temperaturę wody i powietrza, nawet podczas polarnych zim, nie mógłby powstać, gdyby nie Ariston Alteas ONE. Wiszący kocioł kondensacyjny jest sercem bijącym we wnętrzu bazy. Gwarantuje najwyższą wydajność i bardzo niską emisję zanieczyszczeń. Jego działanie opiera się na synergii czterech innowacyjnych technologii Per4mance System. Dodatkowo kocioł został wyposażony w inteligentny system zdalnego sterowania, dzięki temu może być zarządzany i kontrolowany z dowolnego miejsca. O niepowtarzalną linię Alteas ONE zadbali projektanci z firmy UP Design.

Cała misja została sfilmowana, unikalne zdjęcia z jej przebiegu można śledzić na: www.aristoncomfortchallenge.com

Powiązane artykuły:

Dom z podcieniami

Dom z podcieniami

świerklaniec | 27 czerwca 2016

Dom w Świerklańcu to kolejna interesująca propozycja jojko+nawrocki architekci.

Pośród sosen wyrósł dom

Dom pośród sosen

Warszawa | 11 czerwca 2016

Dom pod Warszawą - nowa realizacja pracowni jojko+nawrocki architekci.

W Mieście Kamieni

Strefa relaksu

Tepoztlán | 24 listopada 2014

Wakacyjny dom do wynajęcia w legendarnym Tepoztlán.