BO/SKO. M68 to przestrzeń dla pasjonatów

68-metrowe mieszkanie w Gdańsku utrzymane jest w stonowanej kolorystyce, którą przełamują intensywne akcenty kolorystyczne i oryginalne pamiątki, których wyeksponowanie było jednym z głównym założeń projektu. Takie przedmioty podkreślają osobowość właścicieli i dodają przestrzeni charakteru.

M68 to projekt duetu BO/SKO z Trójmiasta: Darii Bolewicka i Darii Skoczylas. Urządziły przestrzeń idealnie dostosowaną do potrzeb młodej pary i ich uroczego psa – Kostka.

Już po przekroczeniu progu mieszkania można zauważyć, co stanowi jedną z pasji gospodarzy – rowery. Zamontowane na ścianach korytarza i pokoju dziennego, stanowią interesującą dekorację. Zastosowanie bieli na ścianach i bielonych desek na posadzce sprawiło, że mieszkanie wydaje się być bardziej przestronne. Jest to również idealne tło dla oryginalnych mebli oraz obrazów i grafik.

Wystrój kuchni opiera się na kontraście między bielą a czernią. Aneks jest otwarty na pokój dzienny i razem z nim tworzy spójne i przestronne wnętrze. Projektantkom zależało na tym, aby proste i niedrogie rozwiązania połączyć z wyszukanymi detalami. W ten sposób powstała przestrzeń, która jest przyjemna dla oka i jednocześnie bardzo osobista. Wnętrze ma eklektyczny charakter, ale nie przytłacza.

Sypialnia to miejsce wyciszenia w każdym domu, nie inaczej stało się w przypadku M68. Na co dzień, w swojej pracy, gospodyni mieszkania ma do czynienia z wieloma barwami i wzorami, dlatego biel w sypialni była oczywistym rozwiązaniem – pozwala ukoić zmysły i naprawdę odpocząć.

W projekcie wyraźnie widać polski design – w każdym pomieszczeniu znajdują się meble, dekoracje czy grafiki autorstwa rodzimych projektantów.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oda do weekendu

Oda do weekendu

Góry Izerskie | 7 października 2022

Odwiedzamy minimalistyczne mieszkanie w Górach Izerskich