W poszukiwaniu prawdziwego domu

Wielkie powroty wymagają odpowiedniej oprawy. Dokładnie tak było w przypadku Agnieszki i Pawła, którzy po dziesięciu latach spędzonych w San Francisco zdecydowali się na powrót do rodzinnej Warszawy. Wielki powrót stał się więc równoznaczny z wielką przeprowadzką; z tym zadaniem mistrzowsko poradziły sobie architektki Kasia Putka i Kamila Chojnowska ze studia INSIDEarch.

Już od chwili pierwszego spotkania z klientami architektki wiedziały, że cały proces będzie wymagał doskonałej logistyki. W mieszkaniu na Żoliborzu konieczne było stworzenie odpowiedniej przestrzeni do wyeksponowania zgromadzonych przez lata pamiątek, ale także kącika do zabawy i odpoczynku najmłodszej członkini rodziny – Antonii.

Niezbędne okazało się wprowadzenie drobnych zmian w układzie funkcjonalnym; z czego najbardziej znaczącą było połączenie sypialni z garderobą w jedno, bardziej przestronne pomieszczenie.

Podczas tworzenia aranżacji Kasia i Kamila zdecydowały się na pełną koloru swobodę w paryskim stylu, doskonale korespondującą z bogatą kolekcją sztuki właścicieli, pasjonatów Ameryki Środkowej i indiańskich motywów.

Centralnym punktem mieszkania stała się kuchnia. Zaprojektowana przez architektki wyspa wyróżnia się zaobloną od jednej strony formą oraz połączeniem marmuru i ryflowanego forniru. Po drugiej stronie, w części dziennej wzrok przyciąga z kolei miętowy regał, który zajął całą ścianę. To właśnie on pozwolił odpowiednio wyeksponować kolekcjonowane przez właścicieli artefakty.

W sypialni, dla odmiany królują ziemiste beże i brązy. Uwadze koneserów jakościowego wypoczynku nie umknie wykonane na zamówienie łóżko od Rafek Meble. Tej samej marki jest zresztą biała kanapa w salonie – również ultrawygodna. Jego postawną formę łagodzi natomiast filigranowa komoda w stylu art deco.

Z łazienką zaś wiąże się ciekawa historia. Agnieszka i Paweł, nie mogąc znaleźć w Polsce upragnionych kafelków w kolorze zgaszonej zieleni, postanowili osobiście przywieźć je prosto ze Stanów.

Kasia Putka i Kamila Chojnowska

Najpierw połączyła je przyjaźń, później pasja do wspólnego kreowania przestrzeni. Warszawska pracownia INSIDEarch prowadzona przez Kamilę Chojnowską i Katarzynę Putkę specjalizuje się w realizacjach wnętrzarskich, choć ma w swoim portfolio również udane przestrzenie gastronomiczno-usługowe.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ze stolicą u stóp

Ze stolicą u stóp

Warszawa | 21 września 2023

Look Up, czyli najnowsze miejsce ewentowe na dachu stolicy projektu MIXD