Bixbit dla otwartych

Poznań | MAC

30 marca 2013 | Design | Rzeczy |

Stoliki kawowe, komody czy regały – to wszystko można znaleźć w ofercie nowej polskiej marki Bixbit. Firma powstała dzięki połączeniu wiedzy młodych projektantów oraz doświadczenia specjalistów z branży meblarskiej.

Stoliki kawowe, komody czy regały – to wszystko można znaleźć w ofercie nowej polskiej marki Bixbit. Firma powstała dzięki połączeniu wiedzy młodych projektantów oraz doświadczenia specjalistów z branży meblarskiej.

Firma deklaruje, że jej oferta jest skierowana do osób otwartych na nowości, i chce wypełnić przestrzeń pomiędzy produktami wytwarzanymi masowo, a często nieosiągalnymi ze względu na cenę, propozycjami potężnych marek. Co więcej, oferuje nie tylko produkty, ale również potrafi je komunikować za pośrednictwem możliwych kanałów, jak np. media społecznościowe. To odzwierciedlenie filozofii marki, która opiera się na indywidualnym podejściu i budowaniu relacji z każdym użytkownikiem jej produktów.

– Wiążemy duże nadzieje z naszym rynkiem, zauważając zdecydowany wzrost potrzeb w zakresie wzornictwa w Polsce. Naszym celem jest stałe rozszerzanie wyjątkowej oferty oraz współpraca z kolejnymi wschodzącymi projektantami, którzy często jeszcze mają ograniczone możliwości wprowadzania w życie koncepcji oryginalnych, pięknych i użytecznych produktów – przyznaje Joanna Szozda, pomysłodawczyni i właścicielka marki Bixbit.

Wśród już dostępnych produktów marki znajduje się komoda Tectonic, której stelaż jest wykonany z drewna (buk lub klejonka dębowa) a korpusy wykończone są laminatem w tekstylnej strukturze. – Tectonic to hybryda. Twór pomiędzy komodą a konsolą, o celowo niedopowiedzianym przeznaczeniu. W jadalni skryje zastawę, w korytarzu sprawdzi się jako nietypowa szafka na buty. Biała niecka wkomponowana w blat mebla, przeznaczona jest na telefon, klucze i wszystkie inne przedmioty, których nigdy nie ma, akurat gdy są potrzebne. Prosta, tektoniczna forma połączona ze znakomitym rzemiosłem – mówi jej projektant Kuba Blimel.

W ofercie znajdziemy też m.in. zestaw stolików Haru, zaprojektowany w minimalistycznym duchu ZEN. Dołączony do zestawu… trawnik daje namiastkę kontaktu z naturą. Z kolei Archi01 to nawiązujący do do architektury modernistycznej modułowy system regałowy, a Dot to nic innego, jak asymetryczne, eliptyczne stoliki w dwóch wielkościach.

Bixbit stworzył także monolityczny stolik kawowy pod nazwą Mono, w którym dzięki podcięciom ścianek bryła zyskuje lekkość i dynamikę.

Za zestaw stolików Dot zapłacimy 1240 zł, stolik Mono kosztuje 1160 zł, za system regałowy Archi01 zapłacimy 3540 zł.

Więcej: www.bixbit.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie