Beza Projekt z premierową kolekcją Splot

Warszawa | Zdjęcia: Marek Swoboda

17 września 2019 | Design | Rzeczy |

Nowa seria ręcznie wykonywanych mebli SPLOT zaprojektowana przez Zofię Strumiłło-Sukiennik nawiązuje do pięknych tradycji Podlasia – regionalnej architektury i rękodzieła

Sikorski Supreme Furniture to fabryka mebli wykonująca głównie produkty na zamówienie zarówno dla dużych marek, jak i dla klientów indywidualnych. Firma mieści się na Podlasiu – w regionie o bogatej, wielokulturowej tradycji. Lokalne rzemiosło, przejawiające się m.in. w tkactwie czy rzeźbie, nadal jest tutaj bardzo żywe. Podlasie stało się więc wielką inspiracją w tworzeniu nowej kolekcji ręcznie wykonanych mebli. W ramach programu „Granty na Dizajn” Zofia Strumiłło-Sukiennik zaprojektowała dla Sikorski Supreme Furniture serię Splot.

W latach 30. XX wieku w regionie funkcjonowała Podlaska Wytwórnia Samolotów. Fabryka wyprodukowała 1537 samolotów oraz kilkadziesiąt szybowców. Nawiązania te znalazły odzwierciedlenie w kolekcji Splot. Konstrukcja mebli i ich forma nawiązują do skrzydła samolotu. Struktura frontów bazuje na ręcznie wyplatanych elementach, a kontrastująca kolorystyka czerpie z barwnej ludowości regionu. Wśród mebli znalazły się: komoda RTV, komoda niska, szafka wysoka i toaletka.

Zofia Strumiłło-Sukiennik to projektantka mebli i jedna z właścicielek Beza Projekt. Warszawskie studio tworzy zarówno produkty, jak i projekty wnętrz z wykorzystaniem mebli i rozwiązań na indywidualne zamówienia. Blisko współpracuje z technikami i rzemieślnikami, w poszukiwaniu nietypowanych rozwiązań i charakterystycznego detalu, wyróżniającego ich prace.

Kolekcja Splot zaprojektowana została w współpracy z Przemysławem Anczokiem oraz Tomkiem Korzewskim z Beza Projekt. Opracowanie strategii firmy, zaprojektowanie nowej kolekcji i doradztwo dotyczące jej wdrożenia na rynek odbyło się w ramach programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Granty na Dizajn” i realizowane było przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur pod nazwą „Design to dobre dla MSP”.

Granty_na_dizajn_designalive_0

Splot_beza_projekt_designalive

Splot_BezaProjekt_designalive_ikona

Splot_by_Sikorski_Supreme_Furniture_foto M.Swoboda_5 Beza Projekt

Splot_by_Sikorski_Supreme_Furniture_foto M.Swoboda_6 Beza Projekt

Zofia Strumiłło_Sukiennik_designalive Beza Projekt

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: