Komfort przede wszystkim

Pokój dzienny to kluczowa przestrzeń w każdym domu, dlatego do jej urządzenia należy przywiązywać szczególną wagę, stawiając zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę projektu. Stopień trudności aranżacji tej części mieszkania rośnie, jeśli ma się do czynienia z 50-metrowym pomieszczeniem. Z tym designersko-praktycznym wyzwaniem zmierzyła się właścicielka pracowni Alsal Wnętrza, Julia Dyczek.

Najważniejszym założeniem projektu było stworzenie obszernej, komfortowej strefy wypoczynkowej. Takiej, która umożliwi domownikom oglądanie seriali na miękkim narożniku, czytanie książek w relaksującym fotelu, czy też ogrzanie się w cieple kominka.

Architektka postawiła tutaj na oddzielenie części wypoczynkowej od jadalnianej za pomocą ażurowego regału, pełniącego przy okazji funkcję obrotowej ściany telewizyjnej, która pozwala na oglądanie ulubionych filmów zarówno na wygodnej kanapie, jak i podczas spożywania posiłków.

Rozgraniczenie przestrzeni podkreślają również kolory. W przestrzeni jadalnianej, której lwią część stanowi drewniany stół oraz wygodne krzesła kubełkowe, dominuje połączenie brązu, miedzi oraz pomarańczy. W strefie wypoczynkowej dominują natomiast jasne, relaksujące barwy – biel ścian, beżowe zasłony oraz jasny brąz mebli.

Alsal Wnętrza to autorska pracownia projektowa Julii Dyczek – absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Siedziba pracowni znajduje się w stolicy Małopolski, jednak działa na terenie całego kraju.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Śląski monument

Śląski monument

Katowice | 10 sierpnia 2022

Trzy połączone ze sobą pawilony obejmują 734 m kw. Dookoła - kompletna pustka

Kwintesencja prostoty

Kwintesencja prostoty

Wielkopolska | 4 sierpnia 2022

Niezwykła przemiana 20-letniego domu projektu Adama Wysockiego