10 hoteli idealnych na jesienny wypoczynek

Sezon urlopowy z roku na rok coraz bardziej się wydłuża. Sprzyjają temu łagodne temperatury, niższe ceny i wizja krajobrazu udekorowanego jesiennym zabarwieniem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wypoczynek w kraju, czy pełną egzotykę, prezentujemy dziesięć wymarzonych lokalizacji na jesienny wypoczynek.

jesienny wypoczynek

Hotel Crowne Plaza

Wielofunkcyjny HUB na warszawskiej Woli to miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie. Dwa wieżowce połączone pomostem kryją w sobie centra konferencyjne, strefy relaksu i powierzchnie biurowe. Niedawno otwarto też Hotel Crowne Plaza. Projekt wnętrz powierzono warszawskiej pracowni Tremend. Motywem przewodnim we wnętrzach jest Wisła: jej wyjątkowa dzika natura, słońce i piasek nadwiślańskich plaż. Szacunek do natury w realizacji przejawia się nie tylko w nawiązaniach do przyrody, ale także w świadomym doborze materiałów. W strefach wspólnych wykorzystano między innymi konglomerat kwarcowy Silestone produkowany przez Cosentino.

The Bridge

Hotel The Bridge

Wyjątkowe miejsce w najstarszej, centralnej części Wrocławia – na Ostrowie Tumskim. Jest symbolicznym mostem, który łączy przeszłość i teraźniejszość, dawną sztukę i współczesną architekturę, historię miasta i jego obecne, dynamiczne oblicze. Hotelowe wnętrza są dziełem architektów z pracowni Medusa Group, którym zależało na powiązaniu szczególnego charakteru wnętrz budynku z tożsamością miejsca. To dlatego na surowych betonowych ścianach postanowili umieścić murale odnoszące się do bogatych dziejów miasta nad Odrą. Grafiki w aż 184 pokojach obiektu stworzyło studio Kolektyf.

jesienny wypoczynek

Szyk dawnego Krakowa

Nowe wnętrza Puro na krakowskim Starym Mieście harmonizują ze śmiałą fasadą hotelu, przywołującą majestat utopijnej dzielnicy Krakowa – Nowej Huty. Projekt Zuzy i Piotra Paradowskich kojarzy się z szykiem dawnego Krakowa, a jednocześnie wykorzystuje współczesne rzemiosło. Po wejściu do holu gości wita mozaika projektu Tomasza Opalińskiego, inspirowana tradycją tych PRL-owskic. W przestrzeniach wspólnych hotelu wyeksponowano natomiast malarstwo abstrakcyjne, kolaże, instalacje i rysunki lokalnych artystów.

jesienny wypoczynek

Hotel Roberta De Niro

– Zabieram ze sobą do Polski część Nowego Jorku – powiedział Rober De Niro zapowiadając otwarcie swojego hotelu w Warszawie. W finalnym efekcie nowojorski szyk to tylko część prawdy o Nobu Warszawa. Hotel składa się z dwóch części i łączy w sobie nowoczesność z klasyką. Pierwsza część, znajdująca się w przedwojennym Hotelu Rialto, utrzymana jest w stylu Art Deco. O jej koncepcję zadbała pracownia De Novo. Druga część zachwyca nowoczesną formą ze szkła i kamienia oraz roślinnością zdobiącą zewnętrzne tarasy, a stworzona została dzięki międzykontynentalnej współpracy polskiej firmy architektonicznej Medusa Group z kalifornijskim Studio PCH. Również pokoje hotelu urządzone są w różnych stylach, od klasycznego do nowoczesnego, przez co gość może wybrać ten, który najlepiej odpowiada jego gustowi i potrzebom.

Motel One

Hotel inspirowany osobą i muzyką Fryderyka Chopina

Pierwszy Motel One Warszawa-Chopin stanął naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. Wybór słynnego muzyka jako motywu przewodniego wystroju hotelu wydaje się więc naturalny. Nie tylko ze względu na lokalizację, lecz również na historię kompozytora i jego ogromne znaczenie dla miasta i kultury. Już wchodząc do hotelu goście mają styczność z jego postacią. Mural przedstawiający Chopina, składający się z nut i obrazu miasta, stworzony przez warszawskiego artystę, Mariusza Libela, zdobi ścianę za recepcją. Prace artystyczne są obecne również w każdym z 333 pokoi hotelowych i przedstawiają mniejsze wersje dzieła z wizerunkiem Chopina, które wiszą nad łóżkami.

Scandic Grand Central Helsinki

Słynny symbol fińskiej architektury

Dworzec kolejowy w Helsinkach, zaprojektowany przez Eliela Saarinena i ukończony w 1909 roku, jest jednym z najbardziej prestiżowych i chronionych zabytków w Finlandii. W ciągu swojego istnienia budynek służył jako siedziba krajowego przedsiębiorstwa kolejowego, poczty głównej i kilku innych podmiotów gospodarczych. Po otwarciu w kwietniu 2021 roku stał się jednym z największych hoteli w Finlandii, a jego wnętrze ponownie zachwyca odwiedzających. Składające się na stylowy wystrój wnętrz oryginalne detale, odnowione meble i głębokie kolory skomponowane przez architekta wnętrz Jaakko Puro tworzą ciepłą atmosferę będącą pomostem pomiędzy klasyczną elegancją a nowoczesnością. Do dyspozycji gości są również ogromna sala balowa, przeszklony taras na dziedzińcu, wykwintna restauracja oraz siłownia i sala do jogi.

hotel w Kioto

Leśne sanktuarium zen

Położony pośrodku 32-hektarowego lasu ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto zdaje się być portalem do zupełnie innego świata. Szczególnie w porównaniu do gwarnego Kioto, od którego centrum dzieli go zaledwie 30 minut drogi. 26-pokojowy hotel to już trzecia siedziba luksusowego konceptu Aman, zaraz po Tokio i Zatoce Ago. Za projekt sanktuarium odpowiedzialna była wywodząca się z Singapuru pracownia Kerry Hill Architects.

Hotel, który promuje idee świadomego luksusu

Pochodząca z 1912 roku Villa pielęgnuje historyczne dziedzictwo umiejętnie łącząc ją ze współczesnymi akcentami w skandynawskim stylu. Ulokowany w dawnej siedzibie Central Post & Telegraph Head Office hotel promuje idee świadomego luksusu, chcąc na nowo zdefiniować branżę hotelową i zminimalizować jej negatywny wpływ na środowisko. Villa Copenhagen jest także domem dla wartej ponad 2 miliony dolarów prywatnej kolekcji dzieł sztuki, które zdobią jej wnętrze.

Dla podróżników ceniących dobry design

Projektując pierwszy hotel Ace w Azji, Commune Design i architekt Kengo Kuma zwarli szyki, aby stworzyć połączenie między sztuką i rzemiosłem Wschodu i Zachodu. Nieruchomość oferuje osiem poziomów pokoi, począwszy od pokoju Standard King z łóżkiem typu king size, siedzeniami przy oknie i japońską łaźnią aż po przestronny Ace Apartamenty z łóżkiem typu king size lub dwoma podwójnymi łóżkami, oddzielną jadalnią, barem i częścią dzienną, podwójną toaletą, japońską łaźnią i oddzielnym prysznicem. Goście poszukujący bardziej tradycyjnych wrażeń, mogą zatrzymać się w jednym z apartamentów Tatami, zapewniającym możliwość spędzenia nocy na czterech futonach tatami. W salach konferencyjnych hotelu i pokojach prywatnych jest mnóstwo oryginalnych dzieł sztuki i niestandardowych mebli. Niektóre pokoje wyposażone są w gramofony i radia Tivoli.

hotel butikowy

Willa poławiaczy pereł

Meksykańskie miasto La Paz przez wieki było znane jako jeden z najważniejszych na świecie ośrodków połowu pereł. Ze względu na ogromną bioróżnorodność fauny i flory słynny francuski badacz mórz, Jacques Cousteau, nazywał je nawet „akwarium świata”. Nic więc dziwnego, że turyści kochają to miejsce, a Grupo Habita otworzyła tu swój kolejny hotel butikowy. Baja Club oferuje 32 pokoje mieszczące się w rozbudowanej i odnowionej willi z początku XX wieku – pierwotnie należała ona do rodziny poławiaczy pereł. Za adaptację odpowiadał meksykański architekt Max von Werz.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Powiązane artykuły:

Niezwykły kurort dla turystów i lokalnej społeczności

Esencja Bali

Bali | 27 lipca 2021

Kompleks Potato Head Studios projektu pracowni OMA Rema Koolhaasa