Nobu Warszawa. Hotel Roberta De Niro już otwarty!

– Zabieram ze sobą do Polski część Nowego Jorku – powiedział Rober De Niro zapowiadając otwarcie swojego hotelu w Warszawie. 3 sierpnia położony w samym sercu miasta hotel Nobu Warszawa powitał pierwszych gości.

Hotel Nobu w w Warszawie

Historia marki Nobu ma swój początek jeszcze w latach 80., kiedy Robert De Niro stał się regularnym gościem w restauracji prowadzonej przez Nobu Matsuhisę. Aktor namówił go do otwarcia kolejnych lokali i hoteli. Aktualnie, marka założona przez Nobu Matsuhisę, aktora Roberta De Niro i producenta filmowego Meira Tepera prowadzi działalność na pięciu kontynentach, w największych stolicach.

– Warszawa to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Europie w ostatnich latach, dlatego bardzo się cieszymy, że marka Nobu staje się częścią tego rynku. Nobu Warszawa idealnie wpasowuje się w tętniącą życiem dzielnicę, a restauracja oraz kawiarnia już teraz są bardzo chętnie odwiedzane przez jej mieszkańców – mówi Anthony Campaniaris, dyrektor generalny Nobu w Polsce.

Nowojorski szyk to tylko część prawdy o Nobu Warszawa. Hotel składa się z dwóch części i łączy w sobie nowoczesność z klasyką. Pierwsza część, znajdująca się w przedwojennym Hotelu Rialto, utrzymana jest w stylu Art Deco. O jej koncepcję zadbała pracownia De Novo. Druga część zachwyca nowoczesną formą ze szkła i kamienia oraz roślinnością zdobiącą zewnętrzne tarasy, a stworzona została dzięki międzykontynentalnej współpracy polskiej firmy architektonicznej Medusa Group z kalifornijskim Studio PCH. Efektowna bryła powstała poprzez rozsunięcie względem siebie siedmiu kondygnacji na rzucie litery „V”. W ten sposób zaokrąglony, narożny blok z barwionego w masie betonu architektonicznego zyskał balkony, które obsadzone zielenią utworzą wertykalny ogród w centrum zurbanizowanego miasta. Również pokoje hotelu urządzone są w różnych stylach, od klasycznego do nowoczesnego, przez co gość może wybrać ten, który najlepiej odpowiada jego gustowi i potrzebom. Design hotelu został wzbogacony o dzieła polskich twórców takich jak Anna Bimer, Piotr Uklański i Mikołaj Moskal.

W hotelu oprócz standardowych 117 pokoi i apartamentów, znajduje się zajmująca 438 m kw. powierzchnia ewentowa.

Więcej na: www.warsaw.nobuhotels.com
www.medusagroup.pl www.studiopch.com www.de-novo.pl

hotel Nobu w Warszawie

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ocalić Szyb Krystyna

Ocalić Szyb Krystyna

Bytom | 16 czerwca 2024

Ikona śląskiej architektury przemysłowej ma szansę na rewitalizację

SOS dla Szybu Krystyna

SOS dla Szybu Krystyna

Bytom | 30 listopada 2022

Instalacja Medusa Group to wołanie o pomoc dla ikonicznego Szybu Krystyna

Sake w tokijskiej mgle

Sake w tokijskiej mgle

Warszawa | 16 września 2022

Sakebar by Nobu ma szansę stać się najmodniejszym miejscem na mapie stolicy