Ace Hotel: wymarzony kierunek dla podróżników ceniących dobry design

Projektując pierwszy hotel Ace w Azji, Commune Design i architekt Kengo Kuma zwarli szyki, aby stworzyć połączenie między sztuką i rzemiosłem Wschodu i Zachodu.

Dwie tradycyjne japońskie zasłony Noren, cztery oryginalne dzieła sztuki, osiem printów, logo i wykonany na zamówienie alfabet. Samiro Yunoki, 97-letni japoński artysta i pionier ruchu rzemieślniczego mingei jest jednym z około 50 rzemieślników zaangażowanych w tworzenie hotelu będącego pierwszą placówką amerykańskiej marki w Azji, która właśnie świętowała oficjalne otwarcie po miesiącach opóźnień spowodowanych COVID-19. Hotel z 213 pokojami, położony w dzielnicy Karasuma Oike, to kolorowy hołd dla japońskiego i amerykańskiego rzemiosła, zaaranżowany przez wieloletnich przyjaciół Ace – Commune Design z Los Angeles oraz architektów Kengo Kuma and Associates. Architekci czerpali z historii współpracy zachodnich architektów i projektantów – takich jak Frank Lloyd Wright i Charlotte Perriand – a japońskimi budowniczymi, artystami i twórcami.

Jak wyjaśnia Kuma – Podstawą filozofii hotelu Ace jest szacunek dla dziedzictwa kulturowego zachowanego na ulicach tego konkretnego miasta. W wąskich uliczkach Kioto tętni wyjątkowe życie. Podczas tego projektu skupiliśmy się na stworzeniu atmosfery częściowo zewnętrznej, rozszerzając wnętrze budynku w stronę ulicy.

Nieruchomość oferuje osiem poziomów pokoi, począwszy od pokoju Standard King z łóżkiem typu king size, siedzeniami przy oknie i japońską łaźnią aż po przestronny Ace Apartamenty z łóżkiem typu king size lub dwoma podwójnymi łóżkami, oddzielną jadalnią, barem i częścią dzienną, podwójną toaletą, japońską łaźnią i oddzielnym prysznicem. Goście poszukujący bardziej tradycyjnych wrażeń, mogą zatrzymać się w jednym z apartamentów Tatami, zapewniającym możliwość spędzenia nocy na czterech futonach tatami. W salach konferencyjnych hotelu i pokojach prywatnych jest mnóstwo oryginalnych dzieł sztuki i niestandardowych mebli. Niektóre pokoje wyposażone są w gramofony i radia Tivoli.

Bliskość zielonego dziedzińca, w połączeniu z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak galeria sztuki i przestrzenie imprezowe udekorowane pracami lokalnych artystów, dodatkowo podkreśla oferowaną przez hotel spokojną nowoczesność z zachowaniem tradycyjnego szyku. Na miejscu do dyspozycji gości jest także kawiarnia i trzy niezależne restauracje.

Więcej na: www.communedesign.com wwwkkaa.co.jp

Powiązane artykuły: