Leśne sanktuarium zen zawieszone w czasie i przestrzeni

Położony pośrodku 32-hektarowego lasu ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto zdaje się portalem do zupełnie innego świata. Szczególnie w porównaniu do gwarnego Kioto, od którego centrum dzieli go zaledwie 30 minut drogi. 26-pokojowy hotel to już trzecia siedziba luksusowego konceptu Aman, zaraz po Tokio i Zatoce Ago. Za projekt sanktuarium odpowiedzialna była wywodząca się z Singapuru pracownia Kerry Hill Architects.

Kioto, niegdyś cesarska stolica Japonii, jest dziś synonimem podróżniczych przyjemności i jeden z najpopularniejszych kierunków na świecie – przed pandemią miasto odwiedzało rokrocznie ok.  50 mln turystów.

Co tu odnajdziemy? Począwszy od zachwycających sanktuariów Shintō i urokliwych herbaciarni, po ocean różowych kwiatów wiśni, które każdego roku na wiosnę przemieniają miasto w raj. A teraz pojawił się jeszcze ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Japońskie dziedzictwo i kojąca zieleń

Malowniczo wkomponowany we wzgórza Hidari Daimonji ośrodek sąsiaduje z kultowym Złotym Pawilonem, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednocześnie zapewnia swoim gościom poczucie dyskretnego odosobnienia oferując wypoczynek na najwyższym poziomie.

Otaczające ośrodek tradycyjne japońskie ogrody stanowią połączenie kojącej naturalności i sztucznie wykreowanej precyzji. Rosną tu zarówno wysokie cedry, jak i delikatne klony, otoczone kompozycją dzikich kwiatów i omszałych głazów. Kojąca zieleń otula serię pawilonów mieszczących pokoje dla gości, dwie restauracje oraz spa.

Relaks i kontemplacja w duchu japandi

Przestronne wnętrza apartamentów wypełnia światło i zaskakująco harmonijne połączenie współczesnych udogodnień z tradycyjnym japońskim minimalizmem. Znajdziemy tu panele z jasnego drewna i maty tatami; ale także monochromatyczne obrazy malowane na zwojach autorstwa lokalnego artysty Yuji Sakai i wazony wabi sabi wypełnione sezonowymi kwiatami.

Zamiast na tradycyjnym futonie goście odpoczywają jednak na niskich drewnianych łóżkach a łazienki wykończono połączeniem kamiennych płytek i matowego szkła. Prócz odwiedzin w spa, goście mogą się zrelaksować również w przynależącej do każdego apartamentu części kąpielowej, w której króluje ogromna wanna wykonana z aromatycznego drewna hinoki. Wystarczy zaledwie odrobina ciepłej wody by pomieszczenie wypełniła niezwykła woń zapewniająca relaks, jakiego trudno szukać gdziekolwiek indziej.

Noc w pokoju dwuosobowym kosztuje tutaj ok. 4000 zł.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: