Leśne sanktuarium zen zawieszone w czasie i przestrzeni

Położony pośrodku 32-hektarowego lasu ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto zdaje się portalem do zupełnie innego świata. Szczególnie w porównaniu do gwarnego Kioto, od którego centrum dzieli go zaledwie 30 minut drogi. 26-pokojowy hotel to już trzecia siedziba luksusowego konceptu Aman, zaraz po Tokio i Zatoce Ago. Za projekt sanktuarium odpowiedzialna była wywodząca się z Singapuru pracownia Kerry Hill Architects.

Kioto, niegdyś cesarska stolica Japonii, jest dziś synonimem podróżniczych przyjemności i jeden z najpopularniejszych kierunków na świecie – przed pandemią miasto odwiedzało rokrocznie ok.  50 mln turystów.

Co tu odnajdziemy? Począwszy od zachwycających sanktuariów Shintō i urokliwych herbaciarni, po ocean różowych kwiatów wiśni, które każdego roku na wiosnę przemieniają miasto w raj. A teraz pojawił się jeszcze ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Japońskie dziedzictwo i kojąca zieleń

Malowniczo wkomponowany we wzgórza Hidari Daimonji ośrodek sąsiaduje z kultowym Złotym Pawilonem, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednocześnie zapewnia swoim gościom poczucie dyskretnego odosobnienia oferując wypoczynek na najwyższym poziomie.

Otaczające ośrodek tradycyjne japońskie ogrody stanowią połączenie kojącej naturalności i sztucznie wykreowanej precyzji. Rosną tu zarówno wysokie cedry, jak i delikatne klony, otoczone kompozycją dzikich kwiatów i omszałych głazów. Kojąca zieleń otula serię pawilonów mieszczących pokoje dla gości, dwie restauracje oraz spa.

Relaks i kontemplacja w duchu japandi

Przestronne wnętrza apartamentów wypełnia światło i zaskakująco harmonijne połączenie współczesnych udogodnień z tradycyjnym japońskim minimalizmem. Znajdziemy tu panele z jasnego drewna i maty tatami; ale także monochromatyczne obrazy malowane na zwojach autorstwa lokalnego artysty Yuji Sakai i wazony wabi sabi wypełnione sezonowymi kwiatami.

Zamiast na tradycyjnym futonie goście odpoczywają jednak na niskich drewnianych łóżkach a łazienki wykończono połączeniem kamiennych płytek i matowego szkła. Prócz odwiedzin w spa, goście mogą się zrelaksować również w przynależącej do każdego apartamentu części kąpielowej, w której króluje ogromna wanna wykonana z aromatycznego drewna hinoki. Wystarczy zaledwie odrobina ciepłej wody by pomieszczenie wypełniła niezwykła woń zapewniająca relaks, jakiego trudno szukać gdziekolwiek indziej.

Noc w pokoju dwuosobowym kosztuje tutaj ok. 4000 zł.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sztuka wypoczynku

Sztuka wypoczynku

Paryż | 31 sierpnia 2024

Hotelowy luksus w kameralnym wydaniu. Highstay rewolucjonizuje rynek!

Bałtycki azyl

Bałtycki azyl

Wisełka | 30 lipca 2024

Odwiedzamy Hotel Glar na wyspie Wolin projektu Noke Architects