Leśne sanktuarium zen zawieszone w czasie i przestrzeni

Położony pośrodku 32-hektarowego lasu ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto zdaje się być portalem do zupełnie innego świata. Szczególnie w porównaniu do gwarnego Kioto, od którego centrum dzieli go zaledwie 30 minut drogi. 26-pokojowy hotel to już trzecia siedziba luksusowego konceptu Aman, zaraz po Tokio i Zatoce Ago. Za projekt sanktuarium odpowiedzialna była wywodząca się z Singapuru pracownia Kerry Hill Architects.

Kioto, niegdyś cesarska stolica Japonii, jest dziś synonimem podróżniczych przyjemności i jedenen z najpopularniejszych kierunków na świecie – przed pandemią miasto odwiedzało rokrocznie ok.  50 mln turystów.

Co tu odnajdziemy? Począwszy od zachwycających sanktuariów Shintō i urokliwych herbaciarni, po ocean różowych kwiatów wiśni, które każdego roku na wiosnę przemieniają miasto w raj. A teraz pojawił się jeszcze ośrodek wypoczynkowy Aman Kioto.

Japońskie dziedzictwo i kojąca zieleń

Malowniczo wkomponowany we wzgórza Hidari Daimonji ośrodek sąsiaduje z kultowym Złotym Pawilonem, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednocześnie zapewnia swoim gościom poczucie dyskretnego odosobnienia oferując wypoczynek na najwyższym poziomie.

Otaczające ośrodek tradycyjne japońskie ogrody stanowią połączenie kojącej naturalności i sztucznie wykreowanej precyzji. Rosną tu zarówno wysokie cedry jak i delikatne klony, otoczone kompozycją dzikich kwiatów i omszałych głazów. Kojąca zieleń otula serię pawilonów mieszczących pokoje dla gości, dwie restauracje oraz spa.

Relaks i kontemplacja w duchu japandi

Przestronne wnętrza apartamentów wypełnia światło i zaskakująco harmonijne połączenie współczesnych udogodnień z tradycyjnym japońskim minimalizmem. Znajdziemy tu panele z jasnego drewna i maty tatami; ale także monochromatyczne obrazy malowane na zwojach autorstwa lokalnego artysty Yuji Sakai i wazony wabi sabi wypełnione sezonowymi kwiatami.

Zamiast na tradycyjnym futonie goście odpoczywają jednak na niskich drewnianych łóżkach a łazienki wykończono połączeniem kamiennych płytek i matowego szkła. Prócz odwiedzin w spa, goście mogą się zrelaksować również w przynależącej do każdego apartamentu części kąpielowej, w której króluje ogromna wanna wykonana z aromatycznego drewna hinoki. Wystarczy zaledwie odrobina ciepłej wody by pomieszczenie wypełniła niezwykła woń zapewniająca relaks, jakiego trudno szukać gdziekolwiek indziej.

Noc w pokoju dwuosobowym kosztuje tutaj ok. 4000 zł.

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Luksus w wydaniu zen

Luksus w wydaniu zen

Chengdu | 13 kwietnia 2022

Chwila odpoczynku w dobrym stylu. Tak prezentuje się Buda Hotel w Chengdu!