ZUIVER: PROJEKTY JUTRA DOSTĘPNE OD ZARAZ

DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WESTZAAN 12.5.2020

DESIGN RZECZY

Motto holenderskiej marki brzmi: „Projekty jutra już dziś we wnętrzu”. I nie są to słowa na wyrost, produkty Zuiver kreowane są przez zespół projektantów zainspirowanych dynamicznie zmieniającym się otoczeniem i wyznaczają najnowsze wnętrzarskie trendy. Dowodem na to są najnowsze produkty marki.

Co było impulsem do stworzenia letniej kolekcji?

- Inspiracji dostarczyła publikacja Marie Kondo, w której autorka zachęca do „redekoracji” mieszkania, pozbycia się niepotrzebnych rzeczy i podarowania ich komuś, kto da im nowe życie - odpowiada Caroline van Velze, współzałożycielka i dyrektor kreatywna Zuiver.

Po wdrożeniu ów metod w życie domowa przestrzeń w końcu zyskała oddech a Caroline postanowiła zaprojektować meble i dodatki, które stworzą piękną aranżację nawet wtedy, gdy będzie ich niewiele, co zresztą jest bliskie idei minimalizmu, którą marka Zuiver wyznaje od początku swojego istnienia.

Spokojną, sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę wykreowano przy użyciu drewna, skóry, terrazzo, rattanowej plecionki czy tkaniny boucle, czyli materiałów przyjaznych naturze i mieszkańcom, jak również poprzez także nadanie przedmiotom organicznych, obłych kształtów - łagodnych i wręcz zapraszających do relaksu.

Więcej na: www.zuiver.com

W Polsce produkty można znaleźć na stronie: www.dutchhouse.pl


Kredens Barbier - do wyboru z drewna orzecha albo jesionu. Opływowa forma, cienkie nóżki a do tego dyskretne przejście dla kabli z dołu i z tyłu mebla.

Fotel Spike – wbrew pozorom w tym fotelu nie ma nic kolczastego. Przeciwnie, ma opływową formę i miękkie, ergonomicznie wyprofilowane siedzisko. Jest oferowany w wersji całkowicie tapicerowanej i z wyplatanym z rattanu oparciem.

Sofa Star – wielofunkcyjny, efektownie wyglądający mebel będący połączeniem leżanki oraz sofy wraz ze zintegrowanym stolikiem.

Dywan Dream - dywan w delikatnych kolorach, ozdobiony geometrycznym deseniem to idealne dopełnienie aranżacji z meblami Zuiver w roli głównej. Przypomina dzieło malarza-abstrakcjonisty. Aż żal po nim chodzić!

Lampa Grow - lampa, obraz czy dekoracja świetlna? Wszystko w jednym! W skład serii Zuiver Grow wchodzą cztery lampy różnej wielkości, a każda z nich przedstawia trójwymiarowy, niemal żywy obraz egzotycznej rośliny.