WARSAW DESIGN WEEK GUIDE

WARSZAWA 23.9.2019

DESIGN WYDARZENIA

Warsaw Home zaprasza na Warsaw Design Week – serię ciekawych wydarzeń miejskich, które odbędą się równolegle do międzynarodowych targów wyposażenia wnętrz. Ruszamy już 3 października

Targi wyposażenia wnętrz Warsaw Home na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń związanych z designem. Już niebawem, w dniach 3-6 października, odbędzie się czwarta edycja wydarzenia. Z inicjatywy Kasi Ptak, pomysłodawczyni i założycielki Warsaw Home, w tym roku po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie tydzień designu – Warsaw Design Week, zorganizowany we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy. Z tej okazji powstał Warsaw Design Week Guide – bezpłatny przewodnik (w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej) zawierający spis wyselekcjonowanych wydarzeń i miejsc, które trzeba zobaczyć w Warszawie w dn. 1-6 października 2019.

Przewodnik współtworzyli specjaliści z różnych dziedzin: architekt Jakub Szczęsny poleca w nim najciekawsze architektonicznie miejsca stolicy – muzea, zabytki, budynki użyteczności publicznej, ikony Warszawy, nowe inwestycje; fotograf Marcin Tyszka rekomenduje hotele, restauracje, kawiarnie, kluby; Kasia Ptak podpowiada, które wystawy i galerie warto odwiedzić. Za projekt graficzny Warsaw Design Week Guide (jak i całą identyfikację wizualną tegorocznej edycji Warsaw Home) odpowiada Tomasz Kuczma. Wsparcia merytorycznego i promocyjnego udzielił Michał Mrożewski. Przewodnik będzie dostępny w wersji online na stronie www.warsawdesignweek.com, w wydaniu papierowym w ponad 200 punktach w Warszawie (muzea, galerie, restauracje, kawiarnie, hotele itp.) oraz w punkcie informacyjnym w Pasażu Wiecha, w sąsiedztwie warszawskiego pawilonu architektury ZODIAK, gdzie odbywać się będzie jedno z najważniejszych polecanych wydarzeń – 11. edycja festiwalu Warszawa w Budowie.

W guidzie zostały zebrane informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń, miejsc, godzin otwarcia, kontakty do organizatorów. Znajdziemy w nim m.in. wydarzenia specjalne, jak spacery po Warszawiance, Dworcu Warszawa Ochota, zwiedzanie Domu Kereta, warsztaty mozaikowe dla najmłodszych w Pasażu Wiecha, informacje o wystawie kolejnej edycji nagrody architektonicznej prezydenta m.st. Warszawy na Targach Warsaw Home, a także program Design Forum, czyli czterodniowej konferencji z udziałem ekspertów i gwiazd z Polski i zagranicy.


warsaw_design_week_jakub_szczesny_small

Przewodnik współtworzyli specjaliści z różnych dziedzin: architekt Jakub Szczęsny poleca w nim najciekawsze architektonicznie miejsca stolicy – muzea, zabytki, budynki użyteczności publicznej, ikony Warszawy, nowe inwestycje.

warsaw_design_week_kasia_ptak_small

Kasia Ptak podpowiada, które wystawy i galerie warto odwiedzić.

warsaw_design_week_marcin_tyszka_small

Fotograf Marcin Tyszka rekomenduje hotele, restauracje, kawiarnie, kluby.

warsaw_design_week_tomasz_kuczma_small

Za projekt graficzny Warsaw Design Week Guide (jak i całą identyfikację wizualną tegorocznej edycji Warsaw Home) odpowiada Tomasz Kuczma.

warsaw_design_week_press_release_foto_small