Polskie premiery

Warszawa | Zdjęcia: Marek Swoboda

18 sierpnia 2019 | Design | Rzeczy |

Dziesięć firm z branży wyposażenia wnętrz połączyło siły z polskimi projektantami w ramach programu „Granty na Dizajn” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Efekty ich działań zobaczymy już niebawem na targach Maison&Objet w Paryżu oraz Warsaw Home

W minionym roku eksport polskich mebli osiągnął poziom 12,5 mld euro, co pozwoliło Polsce stać się 4. największym eksporterem mebli na świecie. Jak podaje International Trade Centre, potencjał polskiej branży meblowej to ponad 30 tysięcy firm. Te liczby robią wrażenie! Porównując jednak produkcję do ilości rozpoznawalnych za granicą polskich marek, trzeba przyznać, że Polska nadal pozostaje w tyle. Dlatego wszystkie publiczne programy, które wspierać będą rozwój wzornictwa w naszym kraju mają ogromne znaczenie.

Taki właśnie jest projekt „Granty na Dizajn” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, czyli kompleksowe wsparcie dla dziesięciu przedsiębiorstw z branży meblarskiej z sektora mikro, małych i średnich firm we wdrażaniu wzornictwa i tworzenia strategii. We wszystkich firmach, które zakwalifikowały się do programu przeprowadzono odpowiednie audyty i szkolenia, i dla każdej z nich wybrano projektanta, który stworzyłby autorską kolekcję mebli. Finałem będzie promocja powstałych produktów prezentowanych podczas wystawy „Trans:Forming Design from Poland” na Maison&Objet w Paryżu (6-10 września) oraz Warsaw Home w Nadarzynie (3-6 października).

Projekt „Design to dobre dla MSP” jest realizowany przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, w ramach Pilotażu „Granty na Dizajn” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

no images were found