Penthouse na Żoliborzu

Dobra komunikacja pomiędzy klientem a architektem to pierwszy krok do udanej realizacji projektu. Właśnie od tego rozpoczęła się historia dwupoziomowego apartamentu typu penthouse, zlokalizowanego w na warszawskim Żoliborzu.

– Koncepcja i projekt powstały w ciągu trzech miesięcy, realizacja trwała niecały rok. Cel osiągnięto przy przyjaznej współpracy i wzajemnym zrozumieniu, co potwierdza, że projekt został zrealizowany z sukcesem, bo przecież tworzymy w celu zrealizowania swoich wizji i pasji, ale także dla satysfakcji innych – wspomina Magdalena Smolanka, właścicielka i założycielka pracowni My Space.

Zastany lokal nie posiadał podziału przestrzennego. Podstawowym zadaniem było więc wydzielenie pomieszczeń i nadanie im funkcji według wytycznych inwestora, młodego biznesmena. W efekcie na parterze znajduje się kuchnia, salon, gabinet, toaleta oraz schowek, natomiast na piętrze: sypialnia, dwie garderoby, łazienka przy sypialni, pomieszczenie gospodarcze oraz pokój gościnny z osobną łazienką.

Kolejnym krokiem było stworzenie minimalistycznej formy pełnej harmonijnych kształtów i zestawień kolorystycznych, która byłaby odzwierciedleniem przemyśleń dotyczących poszukiwania piękna, będących głównym celem przy tworzeniu wizji. Przedmioty i meble zostały zaprojektowane oraz wybrane tak, by nie zakłócić wydźwięku koncepcji. Dominujący ciemny kolor wystroju łagodzą detale m.in. jasna sofa czy miedziane elementy w kuchni oraz w łazienkach.

Istotnym elementem było uwzględnienie systemu inteligentnego domu, który sprawił, że projekt jest nowatorski i zapewnił inwestorowi komfort w przestrzeni. Apartament ma zaprogramowany system automatycznego włączania i wyłączania scen oświetlenia, klimatyzacji, przesłon okiennych, które dostosowane są do sposobu funkcjonowania człowieka w ciągu doby.

Realizacja została nagrodzona w konkursie na Wnętrze Roku Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Więcej na: www.myspace.waw.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

MOJE WIELKIE WARSZAWSKIE ŚNIADANIE

Miasto inspiruje

Warszawa | 3 sierpnia 2015

Krzysztof Cybruch, twórca Targu Śniadaniowego.