NAJWIĘKSZE ISALONI W HISTORII

TEKST I ZDJĘCIE: WOJCIECH TRZCIONKA

MEDIOLAN 17.4.2014

DESIGN WYDARZENIA

Niespełna 800 tys. gości odwiedziło tegoroczną edycję Milan Design Week. - Kryzys się skończył! - cieszą się organizatorzy. Niektóre wydarzenia odnotowały nawet 20-procentowy wzrost odwiedzających.

Powody do zadowolenia mogą mieć organizatorzy samych targów - 53. edycji Salone del Mobile, które odwiedziło 13 proc. (357 tys.) więcej gości niż w roku poprzednim. - Zamierzaliśmy zrobić najlepsze iSaloni w historii i udało się nam. To szczególnie dobry prognostyk przed Expo, które ruszają w maju przyszłego roku - powiedział Claudio Luti, prezes iSaloni. Na targach pokazały się firmy z całego świata, w tym kilka polskich: Comforty, Paged, Planika, Kler i Fameg.

Polska była obecna również w centrum Mediolanu, na wystawach "Polish Job" (Ventura Lambrate) oraz "Smak przedmiotu" (Zona Tortona). Wszystkie strefy wystawowe w centrum Mediolanu (tzw. Fuorisalone) odwiedziło 400 tys. ludzi (wzrost o 10 proc.). Najwięcej oglądających "zaliczyło" luksusową dzielnicę Brera, gdzie zorganizowano aż 137 wydarzeń.

Więcej: www.cosmit.it i www.fuorisalone.it