ISALONI PO RAZ 54. CO NAS CZEKA?

TEKST: ANGELIKA OGROCKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

MEDIOLAN 21.3.2015

DESIGN WYDARZENIA

W dniach 14-19 kwietnia odbędzie się 54. już edycja największych targów designu na świecie - Salone Internazionale del Mobile. Każda edycja to pieczołowicie dopracowane wydarzenia. Ponad dwa tysiące wystawców, 300 tys. odwiedzających ze 160 krajów. Co czeka nas w tym roku? Szczegóły poznaliśmy podczas konferencji prasowej w Mediolanie.

W strefie Euroluce odbędzie się prezentacja najnowszych rozwiązań świetlnych. Wszystko pięknie łączy się z obchodami Międzynarodowego Roku Światła ogłoszonego przez UNESCO. Architekt Attilio Stocchi ujawni projekt "Favilla. To every light a voice" opowiadający historię iluminacji.

Workplace 3.0 to innowacyjny koncept wystawienniczy koncentrujący się na projektowaniu i technologii w planowaniu pracy. W jego skład wchodzi "The Walk" włoskiego architekta Michele'a De Lucchiego. Ta ogromna instalacja pokazywać będzie idee i trendy obecne teraz bądź w przyszłości.

Natomiast projekt "In Italy" stworzył architekt Dario Curatolo. Film będący jednocześnie rodzajem instalacji poprowadzi nas przez pięć tworzonych apartamentów w: Lecce, Mediolanie, Rzymie, Wenecji czy Sienie. Z kolei każdy z nich przygotowano w innym stylu.

Po raz 18. pojawi się strefa młodych, czyli Salone Satellite - dedykowana będzie tematowi "Life Planet", który pokrywa się z motywem EXPO 2015, czyli "Feeding the Planet, Energy for Life".

Więcej na: www.salonemilano.it