Górnicza lampa wprost z Holandii

| MM

2 września 2011 | Rzeczy

W Polsce są już dostępne produkty marki HK Living. Wśród nich lampa stylizowana na oświetlenie górnicze, którą jednak można umieścić w każdej domowej przestrzeni.

W Polsce są już dostępne produkty marki HK Living. Wśród nich lampa stylizowana na oświetlenie górnicze, którą jednak można umieścić w każdej domowej przestrzeni.

Lampa to dzieło Emiela Hetsena, młodego holenderskiego projektanta a zarazem współwłaściciela marki HK Living. Przystępując do pracy nad nowym przedmiotem do kolekcji wzorował się na starych lampach górniczych, korzystając ze wszelkich ich dobrodziejstw. Dlatego też nowe produkty są bardzo wytrzymałe, ich oprawa jest wykonana z metalu, otacza szklany element, umieszczony wewnątrz. Klosz jest wykonany z bardzo solidnego szkła. Zresztą cała lampa ma solidną konstrukcję i odpowiednią wagę, można ją zawieszać np. na specjalnym łańcuchu.

– Taki nurt łączenia pewnej historycznej perspektywy z nowoczesnością jest w Holandii bardzo popularny. Dawne industrialne wątki pojawiają się w nowych kontekstach, i choć użytkownicy korzystają z nich w odmiennych od pierwotnych przeznaczeń, to jednak wciąż wykorzystuje się dawne cechy przedmiotu. W przypadku lamp niezwykle istotna jest ich wytrzymałość i długowieczność – mówi Joanna Markus, przedstawicielka HK Living w Polsce.

Oczywiście trudno oczekiwać, że górnicza lampa z HK Living będzie odwzorowywać w skali 1:1 dawne górnicze oświetlenie. Została wykończona na wysoki połysk, i ze względu na to nowoczesne wykończenie doskonale wpisuje się w przestrzenie zarówno domowe, jak i biurowe.

Lampy są dostępne w kolorze czarnym oraz szarym. Za lampę zapłacimy ok. 990 zł.

Więcej: www.bm-housing.com

Powiązane artykuły:

Lampka, którą sam sobie drukujesz

Neptune

Warszawa | 22 sierpnia 2018

Lampka, którą sam sobie drukujesz.

Piękne i ponadczasowe

Lampy Reflex

Warszawa | 30 maja 2017

Modne w PRL, modne dziś. Ponadczasowe.

Z miłości do słońca

Z miłości do słońca

Mediolan | 19 maja 2017

Amisol to najnowszy projekt Daniela Rybakkena dla włoskiej marki Luceplan.