CIEPŁO W SERCU POLARNEJ ZIMY

TEKST: MARTA BIELSKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

DISKO 2.12.2018

MIEJSCA STYL ŻYCIA

Na grenlandzkiej wyspie Disko stanęła innowacyjna Strefa Komfortu Ariston. To wyjątkowe miejsce umożliwi całoroczne badania nad zmianami klimatu ziemi. Jego sercem jest Alteas ONE – zaawansowany technologicznie, designerski kondensacyjny kocioł gazowy.

Skuta lodem wyspa Qeqertarsuag, znana szerzej jako wyspa Disko, leży u zachodnich wybrzeży Grenlandii. W tym miejscu naukowcy z Uniwersytetu Kopenhaskiego dokonują przełomowych odkryć w badaniach nad zmianami klimatu ziemi.

Czy w tak wymagającym klimacie da się stworzyć ciepły i komfortowy dom? To pytanie postawili sobie uczestnicy pierwszej edycji „Wyzwania Komfortu Ariston – Misja Grenlandia” – inicjatywy marki należącej do grupy Ariston Thermo.

W samym sercu polarnej zimy powstał innowacyjny, modułowy budynek, który jest w stanie wytrzymać wszystkie wyzwania Grenlandii. Obiekt zaprojektowany przez Ariston we współpracy z LEAPFACTORY S.R.L. bazuje na osiągnięciach inżynierii łączących maksymalną wydajność i doskonałe wzornictwo. Podłużna konstrukcja pozwala cieszyć się spektakularną panoramą wyspy Disko. Jej kształt jest wiernym odbiciem logo marki Ariston. W minimalistycznie urządzonych wnętrzach znajduje się komfortowy salon, łazienka i dwa pokoje techniczne.

Wszystkim pracom nad projektem od początku towarzyszyła idea zminimalizowania wpływu na otaczający ekosystem wyspy Disko. Strefa Komfortu Ariston to ekologiczny i zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju budynek. Jego zewnętrzną powłokę zaprojektowano z naciskiem na wydajność energetyczną, dbałość o komfort i redukcję zużycia energii.

Ten bezpieczny dom, zapewniający swoim mieszkańcom idealną temperaturę wody i powietrza, nawet podczas polarnych zim, nie mógłby powstać, gdyby nie Ariston Alteas ONE. Wiszący kocioł kondensacyjny jest sercem bijącym we wnętrzu bazy. Gwarantuje najwyższą wydajność i bardzo niską emisję zanieczyszczeń. Jego działanie opiera się na synergii czterech innowacyjnych technologii Per4mance System. Dodatkowo kocioł został wyposażony w inteligentny system zdalnego sterowania, dzięki temu może być zarządzany i kontrolowany z dowolnego miejsca. O niepowtarzalną linię Alteas ONE zadbali projektanci z firmy UP Design.


Cała misja została sfilmowana, unikalne zdjęcia z jej przebiegu można śledzić na: www.aristoncomfortchallenge.com