Znamy zwycięzców Roca One Day Design Challenge 2021

Warszawa | Tekst promocyjny

9 listopada 2021 | Wydarzenia |

Młodzi projektanci i architekci z całej Polski wzięli udział w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu designu – Roca One Day Design Challenge. Tym razem, z uwagi na pandemię koronawirusa, został on zrealizowany w formule online. Uczestnicy natomiast stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania innowacyjnej przestrzeni łazienkowej. Jakie projekty okazały się najlepsze?

Uczestnicy podjęli się przeprojektowania produktu łazienkowego, tak aby jego nowy kształt pozwolił na łatwiejsze pakowanie, układanie oraz transport. Wszystko to w kontekście zrównoważonego rozwoju. Ścigając się z czasem, młodzi projektanci musieli przygotować propozycje spełniające te wymagania w zaledwie 6,5 godziny. Zwycięzcy zostali ogłoszeni za pośrednictwem oficjalnego konta na Instagramie @rocachallenge, zaś uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbyła się 22 października br. w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Roca One Day Design

Innowacyjne projekty

Projekty oceniało jury złożone z uznanych profesjonalistów ze świata designu i architektury, w składzie: Dorota Koziara – projektantka, artystka, architektka wnętrz, dyrektorka artystyczna i kuratorka wystaw,  Marta Sękulska-Wrońska – prezeska Oddziału Warszawskiego SARP, członkini Kolegium Sędziów Konkursowych SARP i Mazowieckiej Izby Architektów, prof. Michał Stefanowski – projektant biura INNO+NPD i kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Agnieszka Wasilewska – prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Absolwentka Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Joanna Dec-Galuk – Dyrektorka marketingu Roca Polska.

Projekty konkursowe oceniono pod kątem dobrego połączenia funkcji z formą produktu. Zwrócono uwagę również na możliwości jego wyprodukowania, oryginalności zastosowanych rozwiązań, a także poprawy komfortu użytkowania.  Po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami jury postanowiło wybrać jako zwycięski projekt Bathroom Starter Kit. Jego autorkom, Natalii Hołoś i Anny Czapli – studentkom Politechniki Śląskiej, przyznano nagrodę w wysokości 1000 euro. Jury doceniło projekt za innowacyjny pomysł połączenia wszystkich elementów łazienki w spójne opakowanie, co pozwala na najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni transportu.

Drugą nagrodę o wartości 700 euro przyznano projektowi Re:Design Duplo One, przygotowanemu przez Celinę Glazik i Piotra Krzyżania z W Punkt-design studio. Trzecie miejsce, z nagrodą o wartości 400 euro, zajął projekt Box-Bath, stworzony przez Karolinę Świstak.

Roca One Day Design

Młodzi projektanci docenieni

Poza nagrodami głównymi, jury przyznało również siedem wyróżnień. Otrzymali je: Gabriela Kawińska z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (za projekt modułowej wanny wolnostojącej Lily); Aleksandra Chmiel i Martyna Zawieja z Martyna Zawieja Studio (za projekt umywalki łazienkowej Omnis); Agata Drożdż i Kalina Szyszka z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (za projekt umywalki łazienkowej La Volée); Marta Bukowska i Agata Wierzbowska z Politechniki Gdańskiej (za projekt baterii bezdotykowej aslant); Anna Gardziejewska i Marcin Winnicki (za projekt baterii Industria); Zuzanna Telka i Jan Wilczak z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (za projekt umywalki Misa); Mateusz Dzieciuch (za projekt baterii prysznicowej DUVA).

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć na wirtualnej wystawie dostępnej na stronie internetowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Roca One Day Design

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Laufen Bespoke: Łazienka dopasowana do potrzeb

Małe sanktuarium

Gliwice | 3 września 2020

Kolekcja Laufen Bespoke daje nieograniczone możliwości kreowania

Urquiola i jej salon

Urquiola i jej salon

Madryt | 10 stycznia 2017

Patricia Urquiola stworzyła nową koncepcję salonu pokazowego marki Laufen.