Zmysłowe inspiracje [zdjęcia]

Nowy Jork |

5 listopada 2015 | Design | Rzeczy | Wydarzenia |

– Tegoroczna edycja przyniosła wiele jeszcze śmielszych rozwiązań i form – mówi o trzeciej edycji projektu Art Food znany ceramik Marek Cecuła. Wystawa z pracami studentów jedzie teraz do Nowego Jorku.

Art Food to edukacyjny projekt, który już po raz trzeci współorganizowany jest przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie i Modus Design. Art Food pozwala studentom uczelni wzorniczych sprawdzić swoje umiejętności podczas warsztatów projektowych w Ćmielów Design Studio. Tam, pod okiem Marka Cecuły – kuratora projektu, studenci trzech uczelni wzorniczych: gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, londyńskiego Central Saint Martins oraz Pratt Institute z Nowego Jorku, tworzą naczynia inspirowane formą i strukturą jedzenia w oparciu o najnowsze trendy z zakresu food designu.

Efekty pracy studentów w ramach trzeciej edycji Art Food były prezentowane już na wystawie w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz podczas „British Ceramic Biennale” w Londynie. Podsumowaniem projektu będzie wystawa w Pratt Institute w Nowym Jorku w dniach 9-11 listopada.

Tegoroczne projekty bazowały w szczególności na wydobyciu z formy naczynia funkcjonalności poszczególnych zmysłów. – Tegoroczna edycja przyniosła wiele jeszcze śmielszych, niż dotychczas rozwiązań i form. To niezwykle konstruktywne, że młodzi projektanci starają się wyjść poza znane i oswojone formy poszukując inspiracji nie w materialnych przedmiotach, ale we własnych zmysłach. To szczególnie trudne zadanie, które w tym roku przyniosło zaskakujące dla wszystkich efekty – podsumowuje Marek Cecuła.

Więcej na: www.porcelana.com.pl

Powiązane artykuły:

Szczególny projekt Marka Cecuły na 100-lecie Bauhausu

Bauhaus 100

ĆmielóW | 24 lipca 2019

Szczególny projekt Marka Cecuły na 100-lecie Bauhausu.

Od zwykłego flakonu po designerski gadżet

Wazony z Ćmielowa

Ćmielów | 25 października 2018

Gadżety z Ćmielowa to doskonały pomysł dla wielbicieli nieoczywistych form.

Porcelana z autorską sygnaturą

Porcelana z sercem

Ćmielów | 14 lutego 2017

Nowe kolekcje Ćmielów Design Studio Marka Cecuły.