Łyk herbaty w stylu Bauhausu

Modus Design prezentuje swój najnowszy projekt ceramiczny – BAU. Dopełniające się czajnik i filiżanka nawiązują do funkcjonalności i prostoty, charakterystycznych dla idei Bauhausu. Autorką zestawu jest Edyta Cieloch.

Projektantka kreuje niepowtarzalną ceramikę wspólnie z Markiem Cecułą, który założył studio ceramiczne Modus Design już w 1976 roku w nowojorskim SoHo. Od 2013 roku, wspólnie z Polskimi Fabrykami Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A., tworzą wspólnie Ćmielów Design Studio, Marek Cecuła jest także kierownikiem artystycznym pracowni wzorniczej Ćmielów Design Studio.

Filozofią studia jest powrót do ruchu „artyści w przemyśle” i wspieranie współpracy projektantów z fabrykami. To wyjątkowo twórcze miejsce łączy ponad dwustuletnie doświadczenie w produkcji porcelany stołowej Ćmielów” z wrażliwością artystyczną współczesnych projektantów. W pracowni przy fabryce porcelany Ćmielów mają do dyspozycji przemysłowe narzędzia i produkcyjne zaplecze. Dlatego powstają tu niepowtarzalne, ale dostępne propozycje ceramiki użytkowej i dekoracyjnej. 

Marek Cecuła: – Naszą ambicją jest stworzenie współczesnej polskiej porcelany XXI wieku, dostępnej i wciąż szlachetnej.

W BAU czajnik i filiżanka tworzą jedną bryłę. Kompleksowa kompozycja przestrzenna pozbawiona jest zbędnych dekoracji. Forma zbudowana z podstawowych figur geometrycznych – kuli i prostopadłościanu, odwołuje się do bauhausowskiej idei kompozycji prostych brył.

Modus Design

Naczynia wykonane z białej szkliwionej porcelany są dostępne także w wersji barwionej; w kolorach: grafitowym, niebieskim, jasnoszarym, różowym, ceglastym i migdałowym.

Ceramika Modus Design zachęca do tworzenia unikalnych aranżacji stołu. Nowoczesne formy dodają smaku codziennym rytuałom, a zestaw do herbaty BAU przez swoją minimalistyczną formę przywołuje także japońskie konotacje.

[box title=”

Newsletter

” style=”default” box_color=”#333333″ title_color=”#FFFFFF” radius=”3″ class=”newsletter-text” id=”newsletter-text”]

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

[/box]

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ceramiczny rebel

Ceramiczny rebel

Warszawa | 25 lutego 2024

Arkadiusz Szwed łamie ceramiczne tabu i manifestuje buntownicze idee

Trzy kolory awangardy

Trzy kolory awangardy

Warszawa | 18 lutego 2022

Geometryczne abstrakcje wyznacznikiem jednego z ciekawszych nurtów – De Stijl