Zapraszamy na Arenę Design. Pobudź zmysły, odnajdź idee

W dniach 14-17 marca w Poznaniu odbędzie się 9. edycja Areny Design. Motywem przewodnim wydarzenia odbywającego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będą zmysły („Senses”). Trudno bowiem nie dostrzec silnego związku pomiędzy projektowaniem, a wrażeniami, które docierają do odbiorcy 
i wpływają na jego wybory. Gościem specjalnym Areny będzie hindusko-szkocki duet Nipa Doshi/Jonathan Levien – założyciele studia Doshi Levien.

Magazyn Design Alive wraca na Arenie Design do tradycyjnych wartości: zaprasza do stołu, spotkań i rozmów (osobistych, nie wirtualnych), czytania oraz pisania listów (na papierze!). Stół Idei będzie miał premierę podczas Areny Design, gdzie redakcja zaprezentuje również nowy layout magazynu DA.

da_designalive_da - 1 (1)

Przy Stole Idei, który następnie będzie podróżował z DA przez cały 2017 rok, będzie można poczytać magazyn, zrobić sobie zdjęcie z prototypem statuetki Design Alive Awards projektu Oskara Zięty, obejrzeć film z gali rozdania nagród, czy spotkać się z redakcją oraz jej przyjaciółmi. Przy Stole Idei będzie też można napisać list do redakcji oraz projektantów stołu: Grupy Tabanda. Autorów najciekawszych listów DA nagrodzi roczną prenumeratą magazynu, a Tabanda – krzesłem Diago. Być może w ten sposób redakcja DA  wyłowi nowego zdolnego autora i opublikuje jego list? – Gdy lata temu promowaliśmy pierwsze numery magazynu, spotykaliśmy się z naszymi czytelnikami przy stole Oskara Zięty. Dziś spotykamy się przy specjalnie dla DA zaprojektowanym stole Grupy Tabanda oraz statuetce, którą Oskar Zięta sześć lat temu stworzył dla laureatów Design Alive Awards. Wracamy do korzeni, pierwotnej idei spotkania i z dumą, choć na chwilę, odwracamy się od wirtualnej rzeczywistości – mówi Ewa Trzcionka, redaktor naczelna Design Alive. Za projekt Stołu Idei odpowiada Grupa Tabanda. Partnerem ekspozycji jest firma Barlinek, która na stoisku DA zaprezentuje podłogę Lemon z kolekcji „Smaki Życia”.

Co jeszcze warto zobaczyć? Z pewnością wystawy: „Top Design” prezentującą najlepsze produkty, „Viva Light” poświęconą oświetleniu (gościem specjalnym będzie Constantin Wortmann), czy już 16. odsłonę Programu Edukacyjno-Projektowego realizowanego przez Uniwersytet Artystyczny, a tym razem dedykowaną nastolatkom. Na swoje stoiska zapraszają też firmy.

Na stoisku Schattdecor w hali 5, stoisko 39, swoją polską premierę będą miały dwa produkty: film melaminowy Decolay Real, umożliwiający tworzenie synchronicznych powierzchni meblowych przy niewielkim nakładzie kosztów wytwarzania oraz dekory jednobarwne z nowej kolekcji Smartfoil Uni MAT+, które charakteryzują się nowoczesną optyką bardzo głębokiego matu. Powierzchnia tej folii odporna jest na zabrudzenia – odciski palców.

arena design-zaproszenie

Balma i Noti wspólnie zaproponują architektom i inwestorom rozwiązania, które sprzyjają przyjaznej atmosferze i kreatywności, zapewniają komfort akustyczny prezentując przestrzenie multifunkcjonalne – do pracy indywidualnej i zespołowej, do spotkań formalnych i nieformalnych, do pracy koncepcyjnej, odpoczynku i rozwijania relacji między pracownikami. Otwarcie wystawy i opowieść o nowej koncepcji 15 marca o godz. 17.00. Pawilon nr 5, stoisko nr 55.

noti_balma_designalive_da - 1

Interprint zaprasza na Furniture Days. Ta teatralna prezentacja ukaże nam dominujące trendy współczesnego świata i spróbuje ocenić jak te nurty przekładają się na nasze otoczenie: aranżację domów, mieszkań, biur, obiektów użyteczności publicznej – na to, jak żyjemy?… Interprint pokaże to w swoich najnowszych dekorach, m.in. tych z kolekcji Six Pack. Pawilon nr 5, stoisko nr 35.

interprint_designalive_da - 1

Marbet Style zaprasza na oficjalną premierę kolekcji mebli wypoczynkowych CORBU według projektu Grynasz Studio oraz paneli akustycznych GROOVE zaprojektowanych przez Tomasza Augustyniaka. Oficjalny premierowy pokaz obu nowości odbędzie się 15 marca o godzinie 13.15 na stoisku Marbet Style (pawilon 5, stoisko 48).

marbet_designalive_da - 1

Arena Design odbędzie się w dniach 14-17 marca. W tym samym terminie odbędą się targi Meble Polska oraz Home Decor. Więcej na: www.arenadesign.pl

plakat

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Arena Design

Poznań | 20 grudnia 2019

Kolejna edycja targów w lutym. My już wiemy, co się wydarzy!

Arena Design 2019. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

TransFormacje

Poznań | 8 marca 2019

11. edycja Areny Design w dniach 12-15 marca.

Dekory inspirowane filozofią mindfulness

Nowy kontekst

Poznań | 5 marca 2019

Dekory inspirowane filozofią mindfulness.

Jubileuszowa edycja Areny Design z marką Ligne Roset

Jubileusz

Poznań | 3 stycznia 2018

10. edycja Areny Design z marką Ligne Roset (6-9 marca).