Słynna kolekcja dekorów

Poznań | Tekst promocyjny

26 lutego 2018 | Design | Rzeczy |

Spójna kompozycja sześciu wyjątkowych dekorów Six Pack, które pomogą wykreować modne, ale i ponadczasowe aranżacje wnętrz, to propozycja Interprint na 2018 rok. Inspiracją do stworzenia nowych wzorów była piękna i nieokiełznana natura, którą podano nam w czterech różnych interpretacjach.

Kolekcja dekorów Six Pack to obietnica modnego i pięknego wnętrza. Grupę nowych dekorów otwiera Artisan Oak, do złudzenia przypominający drewno nadgryzione zębem czasu. Dzięki niemu każde wnętrze stanie się przytulne, jak chatka z kominkiem, stojąca u podnóża gór. Nieregularne usłojenie i wyraźnie zaznaczone wyżłobienia na powierzchni dekoru, nadają mu miano wzoru ocieplającego wnętrze. Artisan Oak, choć klimatyczny, jest także bardzo wyrazisty i zdecydowany.

Delios to dekor inspirowany starym modrzewiem, jakie podziwiać można na przepięknych, leśnych zboczach Alp. Jego niekwestionowaną zaletą jest niedoskonałość. Liczne spękania i szorstka struktura, którą można gołym okiem zauważyć na powierzchni dekoru, sprawiają, że mamy do czynienia z materiałem naturalnym, niemalże pierwotnym. Charakterystyczne białe smugi wydobywające się spomiędzy pionowych rysunków, sprawiają, że Delios do złudzenia wręcz przypomina prawdziwe drewno.

Prostota, naturalność, minimalizm, to one stanowią fundament skandynawskiego wzornictwa. Dekor Hansen zawiera w sobie wszystkie te cechy. Jest delikatny i jasny, niczym zimowe, norweskie niebo, a wyjątkowe usłojenie sprawia, że zawsze pozostanie zauważony. Nieregularnie ścięte kwiaty oraz pionowe rysunki układające się naprzemiennie na dekorze, czynią z niego materiał idealny do wnętrz urządzonych w duchu slowlife.

Industrialne wnętrza to nie tylko drewno, bowiem równie często goszczą w nich detale o surowym charakterze. Dekor Aurora to wzór nawiązujący do chłodnego metalu. Na jego powierzchni znajdziemy widoczne gołym okiem procesy szlifowania, które snują się niczym zorza polarna, pozostawiając za sobą dekoracyjne smugi. Ten chłodny, ale jakże elegancki dekor dostępny jest również w wybarwieniu przypominającym stary mosiądz.

Garbo – czwarty z dekorów drewnianych, ujmuje szykiem i klasą. Drewno orzechowe, którym jest inspirowany, należy do najbardziej cenionych gatunków pod względem jakości i estetyki. Posiada piękne, naprzemiennie zmieniające się rysunki i lekko przygaszoną kolorystykę, która do wnętrz wprowadzi nutę nostalgii. Cechuje go uniwersalizm. Garbo to dekor o nieskończonych możliwościach aranżacyjnych.

Ostatnim dekorem z kolekcji Six Pack 2018 jest Grid. Jego wzór jest tak oczywisty, że aż doskonały. Faktura i barwa znana każdemu, kto choć raz dotknął opuszkami dłoni monumentalnego drapacza chmur, chcąc poczuć jego potęgę. Zawarte w dekorze Grid zestawienie betonu i kamienia, stanowi kwintesencję wielkiego miasta, jego pędu i hałasu. Jest dynamiczny i zmienny, a malujące się na jego powierzchni ornamenty dodają mu oryginalnego stylu. Dodatkową zaletą dekoru jest fakt, że można go ciąć na różne sposoby i stosować na każdej powierzchni.

Firma Interprint od lat śledzi trendy z całego świata, mając na celu wyłonienie najciekawszych dekorów, które zawojują rynek meblarski i wyposażenia wnętrz. Nie inaczej będzie w tym roku, bowiem prezentowane w Six Packu 2018 dekory, to zgrabne zestawienie materiałów o ciepłej, przytulnej konwencji, dla których przeciwwagę stanowią wzory ascetyczne i chłodne. Wszystkie razem tworzą idealnie zgrany sekstet.

***

Słynna kolekcja dekorów Six Pack, to obietnica modnego i pięknego wnętrza. Będzie ją można zobaczyć podczas targów Arena Design w hali nr 5, stoisko 52 (sektor C). Ponadto Interprint zmierzy się w finale Top Design Award 2018, do którego zakwalifikowały się dwa produkty marki – folia finish Aurora oraz kolekcja perłowych uni dekorów 3i Pearl. Wszystkie nominowane produkty zaprezentowane zostaną na wystawie specjalnej, podczas Arena Design na terenie MTP w pawilonie nr 5.

Więcej na: www.interprint.com

image001

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Arena Design

Poznań | 20 grudnia 2019

Kolejna edycja targów w lutym. My już wiemy, co się wydarzy!

Fascynująca wizja przyszłości

Fascynująca wizja

kolonia | 11 czerwca 2019

Fascynująca wizja przyszłości Interprint – relacja z Design Post.

Arena Design 2019. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

TransFormacje

Poznań | 8 marca 2019

11. edycja Areny Design w dniach 12-15 marca.