Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Dobre wzornictwo, biznes, wystawy, goście, debaty – wszystko wokół ważnej idei slowness. Tegoroczna ARENA DESIGN 2020 podejmie tematykę kryzysu klimatycznego i zabierze nas w podróż po nowych stylach życia, tworzenia i produkowania. Zaczynamy już 25 lutego w nowej przestrzeni pawilonu 3. Międzynarodowych Targów Poznańskich

Polska branża wyposażenia wnętrz jest jednym z najważniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się działów polskiego przemysłu. W ostatnich latach polskie firmy awansowały z 10. na 6. pozycję w światowym w rankingu producentów mebli. Pomimo tego młodzi, wykształceni i zdolni projektanci wciąż poszukują platformy promującej ich twórczość za granicą. Właśnie dlatego ARENA DESIGN podczas nadchodzącej edycji pokaże dwa nowe programy: „Formy Przyszłości – Strefę polskich projektantów” – przestrzeń prezentującą najciekawsze projekty polskich projektantów oraz „Strefę Wizjonerzy polskiego wzornictwa” – przestrzeń dedykowaną prezentacji polskich marek stawiających na innowacyjne wzornictwo.

Goście, goście

Dyrektorka kreatywna ARENA DESIGN 2020, Maria Jeglińska-Adamczewska, zaprosiła w tym roku do Poznania twórców wyjątkowych – wszyscy skupią się w trakcie swoich wystąpień na interpretacji idei slowness. Michael Anastassiades, Torbjørn Anderssen, Carole Baijings, Jan Boelen, Maddalena Casadei, Giulio Ridolfo oraz  Seetal Solanki opowiedzą o świadomym wykorzystywaniu surowców, współpracy z lokalnymi producentami, czy też o innowacyjnych sposobach wdrażania odpowiedzialnego dizajnu.

Wśród gości pojawi się również studio chmara.rosinke w ramach premierowej odsłony Ad Rooms. Program skierowany jest do twórców projektowania przestrzennego, a jego ideą przedstawienie stylu i kreatywności w działaniu – ARENA DESIGN udostępni projektantom specjalne miejsce, w którym będą mogli wdrożyć własne pomysły.

Wystawy

„Zasoby. Slow materials” to pierwsza z zapowiedzianych poznańskich ekspozycji. Przyszłoroczna edycja skupi się na zrównoważonych materiałach i powtórnych cyklach produkcji. Kuratorka Agata Nowotny kolejny raz stawia pytania dotyczące nie tylko pochodzenia tworzyw wykorzystywanych do produkcji przedmiotów codziennego użytku, ale także zwraca uwagę na to, ile czasu zajmuje wyprodukowanie materiału, jak długo żyje jako produkt i ile czasu wymaga jego recykling.

W trakcie nadchodzącej ARENA DESIGN zobaczymy również kontynuację cieszącego się dużym zainteresowaniem przeglądu prac młodych polskich projektantów – „Projektanci Roku 2020”.  Wyróżnieniami odznaczani są twórcy, którzy zachwycają poczuciem estetyki, dynamiką projektów oraz odpowiedzialnym i ekologicznym podejściem do wzornictwa – w tej edycji będą to: Jan Kochański, Tartaruga oraz UAUPROJECT.

Jednym z filarów targów Arena Design jest konkurs Top Design oraz wystawa prac finalistów – co roku obserwujemy tutaj projekty śmiałe, estetycznie dopracowane, a przede wszystkim zachwycające jakością wzornictwa. Celem konkursu jest nagradzanie wybitnych projektantów, z odwagą wprowadzających nowatorskie rozwiązania, dbających o formę produktu oraz w mądry i świadomy sposób wykorzystujących materiały. Wręczenie nagród oraz certyfikatów TOP DESIGN odbędzie się na uroczystej gali w czasie trwania ARENA DESIGN 2020 w obecności przedstawicieli najważniejszych instytucji, stowarzyszeń branżowych oraz mediów.

Więcej informacji na temat ARENA DESIGN 2020 znajdziecie na stronie  www.arenadesign.pl

Arena Design 2020

ARENA DEsign_designalive - 1

Wśród gości ARENA DESIGN pojawi się między innymi studio chmara.rosinke w ramach premierowej odsłony Ad Rooms. Program skierowany jest do twórców projektowania przestrzennego, a jego ideą przedstawienie stylu i kreatywności w działaniu – ARENA DESIGN udostępni projektantom specjalne miejsce, w którym będą mogli wdrożyć własne pomysły

ARENA DEsign_designalive - 2

ARENA DEsign_designalive - 3

chmara.rosinke to duet polskich projektantów działających w dziedzinie projektowania produktów, wnętrz i przestrzeni wystawowych. Od 2011 roku Ania Rosinke i Maciej Chmara prowadzą wspólnie studio projektowe z siedzibą w Berlinie i Wiedniu. Ich projekty wyróżniają się prostotą, ekologiczną świadomością i poetyckim językiem form, który często nawiązuje do archetypicznego wyobrażenia o obiektach

ARENA DEsign_designalive - 4

Dyrektorka kreatywna ARENA DESIGN 2020, Maria Jeglińska-Adamczewska, zaprosiła w tym roku do Poznania twórców wyjątkowych. Wśród nich między innymi: Maddalena Casadei – włoska projektantka, dyrektor artystyczna, specjalizująca się w produkcie i wystawiennictwie

ARENA DEsign_designalive - 6

Jan Boelen – kurator, dyrektor artystyczny Z33 House for Contemporary Art w belgijskim Hasselt oraz Atelier LUM

ARENA DEsign_designalive - 7

Holenderska projektantka Carole Baijings, założycielka studia Scholten & Baijings

ARENA DEsign_designalive - 8

ARENA DEsign_designalive - 9

ARENA DEsign_designalive - 10

ARENA DEsign_designalive - 13

Torbjørn Anderssen i Espen Voll ze studia Anderssen & Voll

ARENA DEsign_designalive - 12

ARENA DEsign_designalive - 14

Powiązane artykuły:

Arena Design 2019. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

TransFormacje

Poznań | 8 marca 2019

11. edycja Areny Design w dniach 12-15 marca.

Słynne Studio Job na Arenie Design

Studio Job na Arenie

Poznań | 6 lutego 2018

Job Smeets i Nynke Tynagel. Słynne Studio Job na Arenie Design.

Jubileuszowa edycja Areny Design z marką Ligne Roset

Jubileusz

Poznań | 3 stycznia 2018

10. edycja Areny Design z marką Ligne Roset (6-9 marca).

Zapraszamy na Arenę Design. Pobudź zmysły, odnajdź idee

Zmysły i idee

Poznań | 5 marca 2017

W dniach 14-17 marca w Poznaniu odbędzie się 9. edycja Areny Design.