Arena Design 2019. Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

Stoiska, wystawy i inspirujące spotkania, przestrzeń do wymiany doświadczeń i wiedzy wszystko to już 12-15 marca w Poznaniu podczas 11. edycji Areny Design. Motyw przewodni tegorocznego wydarzenia to: TransFormacje.

Zaproponowane przez dyrektorkę kreatywną wydarzenia Marię Jeglińską hasło odnosi się do ciągłych zmian, które są dziś jedynym stałym elementem świata wzornictwa przemysłowego. Zmienia się rynek, zmieniają się technologie, możliwości produkcyjne, strategie komunikacji, zmieniają się w końcu przyzwyczajenia użytkowników designu.

Arena Design 2019 – Jakie atrakcje? 

Podczas Areny będzie można spotkać gwiazdy współczesnego wzornictwa przemysłowego. Alexander Taylor to projektant i innowator, współpracował z takimi markami jak np. Zanotta, Established&sons, czy Alexandrem Mcqueenem. Projekty Magnusa Elebäcka i Chrisa Martina z Massproductions cechuje elegancja i nowoczesność. Z okazji dziesięciolecia marki meblowej podczas Areny duet zaprezentuje krzesło Tio Chair w zupełnie nowym, odświeżonym wydaniu.

Wystawy i towarzyszące im dyskusje podczas tegorocznej edycji Areny Design to podróż w głąb przemysłu i biznesu związanego z przemysłem. Agata Nawotny przygotowała wystawę „Zasoby”. Materiały do tej ekspozycji powstały w wyniku odwiedzin największych i najpopularniejszych polskich fabryk. Wystawa „195x:how old is modern” (kurator Emilia Obrzut) to seria obiektów vintage, które kwestionują definicję nowoczesności. Jak co roku podczas targów Areny zaprezentowane zostaną najlepsze projekty produktowe w ramach konkursu Top Design Award. Do ścisłego finału zakwalifikowały się tym razem 22 produkty, z 10 kategorii.
Nowe wyróżnienie Projektanci Roku – powstało w celu wskazywania najciekawszych młodych nazwisk i pracowni na rodzimym rynku. W roku 2019 zobaczymy prace: Fenek Studio, Michała Loby i Nikodema Szpunara.

W czasie tegorocznej edycji Areny na wystawie w strefie LoveOriginal eksponowane będą przełomowe projekty szkoły Bauhausu (z okazji jej jubileuszu 100-lecia) i reinterpretacji tego stylu, w tym projekty marek Zanotta oraz Baxter reprezentowanych przez Galerię Wnętrza.

Więcej na: www.arenadesign.pl

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Arena Design 2020. Co zobaczymy w Poznaniu?

Arena Design

Poznań | 20 grudnia 2019

Kolejna edycja targów w lutym. My już wiemy, co się wydarzy!

Dekory inspirowane filozofią mindfulness

Nowy kontekst

Poznań | 5 marca 2019

Dekory inspirowane filozofią mindfulness.

Jubileuszowa edycja Areny Design z marką Ligne Roset

Jubileusz

Poznań | 3 stycznia 2018

10. edycja Areny Design z marką Ligne Roset (6-9 marca).

Zapraszamy na Arenę Design. Pobudź zmysły, odnajdź idee

Zmysły i idee

Poznań | 5 marca 2017

W dniach 14-17 marca w Poznaniu odbędzie się 9. edycja Areny Design.