Dekory inspirowane filozofią mindfulness

Poznań | Tekst promcyjny

5 marca 2019 | Wydarzenia |

Podczas 11. edycji targów Arena Design w Poznaniu (12–15 marca) na stoisku marki Interprint będzie można zobaczyć znane już dekory, ale ukazane w nowym kontekście, co doskonale wpisuje się w temat przewodni targów, czyli TransFormacje, oraz w popularną filozofię mindfulness.

Decydując się na wykorzystanie tego, co już znane i gotowe, Interprint realizuje założenia filozofii mindfulness. Pokazuje ona, że warto zatrzymać się na chwilę wśród otaczającego nas pędu i docenić to, co daje nam teraźniejszość.

Mindfulness to narzędzie pozwalające nam zauważyć, że życie toczy się tu i teraz. To bycie uważnym i stworzenie sobie przestrzeni do dokonywania świadomych wyborów.

Na stoisku firmy Interprint będzie można zobaczyć kolekcję dekorów *TSFKASP. Znajdziemy tam osiem ponadczasowych, uniwersalnych projektów – to istniejące już wcześniej wzory w nowych wybarwieniach.

Dekory z kolekcji *TSFKASP wspaniale odwzorowują drewno. Nairo imituje drewno kasztanowe o szorstkiej powierzchni, na której widać kwieciste usłojenie i piękną grę kolorów. Nomad również ma wyraźne słoje, w wybarwieniu szaro-brązowym. Z kolei dekor Ambassador to orzech ze słojami o jasnobeżowej, kremowej barwie przeplatającej się z karmelowymi i czekoladowymi liniami wpadającymi w ciemny brąz. Nie mniej ciekawą propozycją jest dekor Katthult z drewna iglastego o niemal trójwymiarowej strukturze. W kolekcji znajdziemy również szlachetny dąb, na którym czas odcisnął swoje piętno – kultowy dekor Artisan. Uzupełnieniem linii *TSFKASP są trzy wzory imitujące inne powierzchnie. Veneto naśladujący szaro-beżowy polerowany marmur z wyraźnym, białym użyłkowaniem. Grid, czyli miks betonu i kamienia oraz Aurora – stalowa, walcowana na zimno i szlifowana blacha z ciekawym akcentem kolorystycznym przypominającym zorzę polarną.

Targi Arena Design

Poznańskie targi Arena Design to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z branżą designu i wnętrz w Polsce. Odbywają się tu biznesowe spotkania producentów, projektantów i architektów, mają tu też miejsce prezentacje aktualnych osiągnięć światowego wzornictwa. Hasłem przewodnim tegorocznej, jedenastej edycji targów są TransFormacje, rozumiane jako forma rozwoju w świecie ukształtowanym przez człowieka i nieodłączna część designu, którego definicja – w związku z rozwojem technologii i zmianami społecznymi – ulega ciągłej metamorfozie.

W ramach targów Arena Design odbywa się międzynarodowy konkurs Top Design Award, który promuje innowacyjne wzornictwo na najwyższym poziomie. Wyróżnienie znakiem Top Design potwierdza jakość wzorniczą produktu, jest narzędziem promocyjnym i komunikacyjnym. Zwycięzców wybiera jury, w skład którego wchodzą znakomici projektanci, architekci i wykładowcy akademiccy. W tym roku po raz pierwszy zostanie wręczone wyróżnienie Projektanci Roku. To nagroda dla młodych twórców, którzy dali już się poznać i zauważyć, i których działania warto śledzić w nadchodzącym roku. Laureatami pierwszej edycji zostali Fenek Studio, Michał Loba i Nikodem Szpunar. Ich prace będzie można zobaczyć na wystawie w czasie targów.

Więcej na: www.interprint.com i www.arenadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: