Krzywa kanapa od Fabio Novembre

Włoski projektant Fabio Novembre, tworząc nowy zestaw mebli Adaptation dla Cappellini, bawi się formą i nami, użytkownikami.

To duch ciągłej zmiany i konieczność adaptacji do niej, stanowiące istotę współczesnego świata, natchnęły Fabio Novembre do stworzenia kolekcji mebli wypoczynkowych. Użytkownik zaskakiwany jest przez grę z optyczną iluzją stworzoną poprzez skośne linie oparcia. Systemy nóżek o różnych wysokościach i kilka wielkości poduszek sprawiają że siedzisko jest zawsze ułożone perfekcyjnie równolegle do poziomu ziemi i zapewnia komfortową pozycję siedzącego. Sofa i fotel dostępne są w tkaninach i skórze w kilku kolorach.

Fabio Novembre urodził się w 1966 roku we włoskim miasteczku Lecce. W 1984 roku zamieszkał w Mediolanie, gdzie osiem lat później uzyskał dyplom architekta. Zaraz potem wyjechał do Nowego Jorku na kurs reżyserii filmowej na Uniwersytecie Nowego Jorku. Po ukończeniu kursu powrócił do Mediolanu i otworzył tam swoje własne studio. Dziś projektuje dla najbardziej znanych firm meblowych na świecie, m.in. Cappellini, Driade czy Casamania. W latach 2000-2003 był dyrektorem artystycznym firmy Bisazza produkującej mozaiki.

Więcej na: www.cappellini.it

Cappellini_Adaptation_Novembre (1)

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Najmodniejsza restauracja w Mediolanie

Tartak smaku

Mediolan | 13 kwietnia 2015

Carlo e Camilla - najmodniejsza restauracja w stolicy Lombardii.

Studio Barber i Osgerby gościem Areny Design [zdjęcia]

Gwiazdy Areny

poznań | 14 listopada 2014

Barber i Osgerby gośćmi specjalnymi Arena Design 2015.

Le Monde – ?wiatowa premiera Noti

Włoch dla Noti

POZNAŃ | 14 lutego 2014

Noti współpracuje z zagranicznym projektanem.