Korsykański raj

Amelia Tavella, młoda architektka pochodząca z Korsyki, otwarcie przyznaje, że podczas tworzenia często się wzrusza. Nie inaczej było podczas renowacji opuszczonej rezydencji z lat 50. XX wieku, zlokalizowanej w pobliżu stolicy Korsyki, Ajaccio, przy słynnej Route des Sanguinaires.

Wizję tego, jak Casa Santa Teresa powinna wyglądać po renowacji architektka odnalazła we własnych wspomnieniach z dzieciństwa. Właśnie tam młoda architektka dorastała. Zanim jednak rezydencja stała się przytulnym wakacyjnym domem konieczne było zburzenie większości ścian działowych i odsłonięcie pierwotnej konstrukcji.

W efekcie przeprowadzonych prac plaża zdaje się być integralną częścią willi, a wnętrze niemal 400-metrowego domu wypełniają drewniane meble oraz ciepłe barwy, tworząc przyjazną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Pośrodku otwartego na taras salonu stoi jasnobrązowa sofa Chesterfield oraz fotele z trzcinowymi oparciami. W jadalni odnajdziemy piękne krzesła Oak Bok, które zaprojektował Alain van Havre oraz stołki z kolekcji Osso, zaprojektowanej przez Ronana i Erwana Bouroulleców dla Mattiazzi. Drewniane schody prowadzą do bardziej kameralnej przestrzeni zarezerwowanej na sypialnie. W domu znajduje się również przestronna biblioteka oraz pokój gier. Każde z pomieszczeń wypełnia kojące połączenie drewna, bielonych ścian, trzciny i kamienia. Ściany działowe zastąpiono sklepionymi w łuki przejściami oraz przeszklonymi drzwiami. Zrelaksować się można również w ulokowanym na tarasie basenie z podgrzewaną wodą, który od morza dzieli zaledwie kilka kamiennych schodków. Kojący cień zapewniają wiekowe drzewa otaczające dom.

Więcej na: www.instagram.com/amelia_tavella

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zwrócony urok

Zwrócony urok

Ołomuniec | 5 listopada 2022

Tak powinna wyglądać renowacja! Czeska modernistyczna willa znów zachwyca