Wakacyjna przestrzeń pełna domowego ciepła

Pracownia Loft Magdaleny Adamus zaprojektowała trzykondygnacyjny apartament na wynajem w Sopocie. Głęboka zieleń marmurowych podłóg i motywy z grafik Keitha Harringa mają szansę pozostać z gośćmi na dłużej, we wspomnieniach z urlopu nad morzem.

Apartament przeznaczony jest na wynajem krótkoterminowy. Do części dziennej wchodzi się bezpośrednio z windy, na piętrze znajdują się dwie sypialnie,  a na dachu goście mają do dyspozycji taras. Miejsce zaprojektowano tak, aby spełniało oczekiwania najbardziej wymagających gości. Projektantom zależało przede wszystkim na podkreśleniu wakacyjnego charakteru obiektu. Stąd pomysł na zastosowanie na podłodze naturalnego marmuru Verde Guatemala w głębokim, zielonym kolorze.

Kolor podłogi budzi skojarzenia z morskimi głębinami, przyciąga uwagę i ożywia całe wnętrze, tworząc jednocześnie intrygujący kontrapunkt dla kremowo-szarych i rudawych mebli i dodatków marek takich jak: Gubi, Hay, Menu, &Tradition czy Ethnicraft.

– Podczas projektowania takich przestrzeni zależy nam na stworzeniu charakterystycznych obrazów, które pozostaną gościom w pamięci na dłużej i będą się pozytywne kojarzyć z udanym urlopem – mówi projektantka, Katarzyna Bylica z pracowni Loft Magdaleny Adamus.

i dodaje: – Szukamy więc przyciągających uwagę elementów – w przypadku tego mieszkania jest to np. oryginalna tapeta Wall&Deco inspirowana motywami grafik Keitha Harringa, którą pokryto zabudowę telewizora 

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Oryginalna zabudowa nie tylko tworzy ważny stylistyczny akcent, ale skrywa także prozaiczne funkcje – z tyłu umieszczono praktyczne szafy. W projekcie nie zabrakło także mebli polskich producentów. Pojawiła się na przykład wykonana z orzecha amerykańskiego komoda XO produkcji gdyńskiej marki Tamo.design.

Ciekawym elementem wnętrza jest wyrazista rzeźbiarska forma zabiegowych schodów prowadzących na taras na dachu. Roztacza się stąd malowniczy widok na stare drzewa.

Przestronne sypialnie utrzymane są w bardziej stonowanej kolorystyce – główną rolę gra w nich prostota naturalnego dębu. Poza dużymi łóżkami nie zabrakło miejsca na toaletkę czy fotel, a do każdej sypialni przynależy prywatna łazienka.

Projektując wnętrze, które nie jest skierowane do konkretnego odbiorcy, ale przeznaczone na wynajem pracownia Loft MA, przede wszystkim postawiła na dobór materiałów.

– Muszą być trwałe i po wielu latach użytkowania nadal zachwycać swoim naturalnym pięknem. Chcemy, aby goście w intuicyjny sposób korzystali z przestrzeni, zupełnie tak, jakby byli we własnym domu – tłumaczy Katarzyna Bylica.

Pamiętając o względach praktycznych, pracownia Loft MA stworzyła przestrzeń pełną domowego ciepła. Miękkie tapicerki w różnych odcieniach, naturalne materiały i mnóstwo światła z przestronnych okien tworzą ponadczasowy styl z designerskim twistem.

Pracownia Loft MA  została założona przez Magdalenę Adamus 19 lat temu. Aktualnie jest to 10 – osobowy zespół projektantów, który przez lata zdobywał doświadczenie, związane z projektowaniem luksusowych wnętrz dla inwestorów prywatnych oraz przy licznych inwestycjach z rynku hotelarskiego.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Design mam w krwiobiegu

Design mam w krwiobiegu

Sopot | 29 grudnia 2023

O biznesie i pasjach rozmawiamy z Izabelę Gajewską, właścicielką Iconic Design

Ożywcza metamorfoza

Ożywcza metamorfoza

Los Angeles | 30 grudnia 2022

Duńska marka reinterpretuje osiem klasycznych projektów Eamesów