Ożywcza metamorfoza

Marka Herman Miller zaprosiła Rolfa i Mette Hayów, występujących jako duet Hay, do reinterpretacji klasycznych mebli Eamesów z połowy ubiegłego wieku. Duńska firma przekształciła osiem kultowych projektów we współczesne kolorowe wersje, wykorzystując nowe technologie i materiały, np. plastik z recyklingu.

Jak przyznaje Mette Hay zadanie, przed którym stanęli było jednocześnie ekscytujące, jak i przytłaczające odpowiedzialnością. – Na początku sądziłam, że to niemal niewykonalne, ale nie wyobrażałam sobie, aby przegapić taką okazję. Czułam potrzebę, by „dotknąć” tego, co nietykalne.

W celach badawczych, aby jak najlepiej oddać charakter oryginalnych projektów, Rolf i Mette udali się do słynnego Domu Eamesów w Los Angeles oraz spotkali się ze spadkobiercami projektantów. Zgromadzone obserwacje połączyli ze starannie skompletowanymi inspiracjami wobec tkanin i materiałów, a następnie całość połączyli z charakterystyczną dla Hay paletą kolorów.

Stworzone przez nich meble łączą eksperymentalne podejście Eamesów, z troską o środowisko marki Herman Miller oraz skandynawską kreatywnością Hay. Wszystkie z zaprezentowanych mebli są przystosowane zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Love story, sklejka i kraina Oz

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Małe przyjemności

Małe przyjemności

Londyn | 13 grudnia 2022

Zabawna metamorfoza mieszkania w wiktoriańskim domu to apoteoza przyjemności

Vitra po raz pierwszy wprowadza do produkcji oryginalne Radio Eames

Radio Eames

Weil am Rhein | 31 stycznia 2019

Vitra po raz pierwszy wprowadza do produkcji oryginalne Radio Eames.