Zima pełna blasku – najnowsza kolekcja Gubi

Gubi to synonim ponadczasowego wzornictwa. Duńska marka słynie z niezwykle udanych reedycji klasyków XX wieku oraz wprowadzania na rynek wizjonerskich pomysłów utalentowanych designerów. Elegancja, skandynawska surowość i funkcjonalność to jej znaki rozpoznawcze. Tę zimę proponuje rozświetlić blaskiem lamp i refleksów odbitych w taflach zamkniętych w mosiężnych ramach luster.

Duńska marka Gubi została założona w 1967 roku przez parę projektantów Lisbeth i Gubi Olsena. Dziś kojarzona jest już na całym świecie z portfolio, w którym przeszłość splata się z teraźniejszością i przyszłością. W ofercie duńskiej marki znajdziemy projekty z kilku dekad ubiegłego wieku, a także owoce udanej współpracy ze współczesnymi twórcami. Wszystkie produkty sygnowane przez GUBI cechuje autentyzm i poszanowanie dla oryginalnej koncepcji autora, użycie dobrej jakości materiałów, wykorzystanie innowacyjnych technik oraz wierność, tak bardzo lubianej przez miłośników designu i architektów – prostocie. Również dzięki najnowszej kolekcji odbędziemy fascynującą podróż w czasie, a także poznamy propozycje artystów aktualnie kreujących trendy. Za sprawą lamp i luster proponowanych przez GUBI na przełom 2017 i 2018 roku z pewnością rozświetlimy nasze wnętrza w zimowe wieczory.

W skład zimowej kolekcji Gubi wchodzi seria lamp Gravity zaprojektowana przez Space Copenhagen – multidyscyplinarne duńskie studio założone przez Signe Bindslev Henriksen i Petera Bundgaarda Rützou, absolwentów Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na rodzinę Gravity składa się lampa stołowa i lampa podłogowa, których formy stanowią niecodzienne i ujmujące połączenie siły i delikatności. Podstawę lamp stanowi mocny, cylindryczny element, na którym osadzony został subtelny, lekko przezroczysty klosz. Oba kontrastujące elementy pięknie łączą się w całość, stając się emanacją równowagi, emocjonalną opowieścią o przestrzeni zainicjowaną w poetyckiej nazwie lampy.

Z kolei lampa stołowa B-4 autorstwa Grety Magnusson-Grossman została zaprojektowana w 1945 roku i odzwierciedla wyrazisty, nieco żartobliwy styl designerki. Jako jedna z pierwszych kobiet-projektantek, Magnusson-Grossman zyskała rozgłos na amerykańskiej scenie, w unikalny sposób wprowadzając skandynawską estetykę do południowej Kalifornii. Lampa B-4 ma geometryczną obudowę złożoną z kolorowych trójkątów. Zabawa ich położeniem umożliwia grę światłem wokół miejsca, na którym stoi. B-4 pomimo odważnego wyglądu bez wysiłku wpasowuje się w niemal każde otoczenie, dodając do wnętrza ducha epoki Franka Sinatry i Grety Garbo – królującą od kilku sezonów Mid-Century.

Częścią zimowej kolekcji Gubi jest również lustro F.A.33, oryginalnie zaprojektowane w 1933 roku przez legendarnego włoskiego projektanta Gio Pontiego dla najbardziej znanego producenta lamp, szkła i lustra – FontanaArte. Dzięki niezwykle modnej mosiężnej ramie, czystej, lekko zakrzywionej linii staje się ekspresyjnym, ale jednocześnie dystyngowanym akcentem w każdym wnętrzu. Lustro występuje w dwóch różnych rozmiarach (54 x 80 cm oraz 70 x 146 cm), dzięki czemu można je wykorzystać w pomieszczeniach o różnych rozmiarach, akcentując jego funkcję użytkową lub dekoracyjną.

Aby nadać pomieszczeniu dodatkową głębię, wprowadzić do niego światło w ramach nowości duńska marka proponuje również przeskalowane, okrągłe Gubi Mirror. Dzięki niespotykanemu rozmiarowi staje się ono elementem dominującym we wnętrzu, wobec którego nie sposób przejść obojętnie. Klasyczny kształt w połączeniu z krawędzią z czarnego mosiądzu ładnie odcina się od jasnej ściany, zmiękcza zimną taflę i nadaje pomieszczeniu ciepłą atmosferę.

Wszystkie nowości Gubi będą dostępne w Atelier Mesmetric pod koniec stycznia. Więcej na: www.gubi.com i www.mesmetric.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: