Tamo. Minimalizm pełen funkcjonalności

Tamo, polska marka wywodząca się z Gdyni, nie ukrywa, że największą inspirację przynosi jej połączenie skandynawskiego designu i słowiańskiej mocy. Najnowszy regał Bava to hołd dla gdyńskiej tradycji modernizmu i rzemieślniczej pasji projektantów marki. 

Czerpiąc z bogatej mitologii oraz estetyki, projektanci Tamo sięgają po dąb, słowiański symbol mądrości i siły, oraz jesion (jap. tamo – jesion) utożsamiany ze słynnym Yggdrasil, drzewem, na którym zbudowano wszechświat. Z tak mocarnego połączenia kreują meble cechujące się niezwykłą jakością i niepowtarzalnym wzornictwem. Do tworzenia kolekcji wykorzystują jedynie certyfikowane drewno ze zrównoważonych plantacji. Wszystko to zaś powstaje w niewielkiej manufakturze mieszczącej się w zabytkowym, modernistycznym spichlerzu tytoniowym tuż nad brzegiem Bałtyku.

Tamo

Przejrzysta funkcjonalność

Najnowszy produkt w ofercie marki, regał Bava, powstał z połączenia dwóch produktów, które już wcześniej znajdowały się w ofercie Tamo – regału Vazoo i witryny Baha. Innowacyjny system łączy w sobie przestronną lekką, stalową konstrukcję i półki z litego drewna. Architektoniczny charakter regału Bava to natomiast hołd dla gdyńskiej tradycji modernizmu i rzemieślniczej pasji projektantów marki. 

 

Logiczna konstrukcja i łatwy montaż

Cechą charakterystyczną regału jest połączenie ryflowanego szkła i modułu skrzyniowego z lekkimi półkami wspartymi na stalowych nogach. Takie rozwiązanie zapewnia imponującą stylistyczną uniwersalność. Niezależnie czy potrzebujesz wysokiej biblioteczki, czy klasycznego niskiego regału, Bava w pełni dostosuje się do Twoich potrzeb. Dzięki prostej konstrukcji i logicznym połączeniom również montaż nie sprawi żadnych trudności pozwalając błyskawicznie cieszyć się nowym funkcjonalnym elementem wystroju.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!