W krainie Minionków

Gonty i duże okrągłe okna ożywiają cztery cylindryczne domki Bert, które pracownia architektoniczna Precht wykonała z giętego drewna klejonego krzyżowo w austriackich lasach.

Domki Bert, zaprojektowane przez studio architektoniczne Precht, znajdują się wśród malowniczych krajobrazów dziewiczych austriackich lasów w wiosce Pogush.

Dość karykaturalne konstrukcje służą jako miejsca noclegowe dla gości i personelu restauracji Steirereck am Pogusch.

Współzałożyciel firmy Precht, Chris Precht, wyjaśnił, że Bert ewoluował z ambicji stworzenia konstrukcji o minimalnym wpływie na środowisko, ale z nieziemskimi formami, które wyglądają, jakby należały do bajki.

Modułowa forma nawiązuje z jednej strony do kreskówki „Minionki”, a z drugiej – do naturalnych form pnia drzewa. HDsurface, lider w produkcji ciągłych pokryć powierzchniowych, zapewnił tu dekorację podłóg – wykładziny PerfectCombination, które łączą naturalny wygląd cementu z trwałością i elastycznością żywicy.

Każda konstrukcja jest montowana z prefabrykowanych elementów, które zostały wykonane z drewna klejonego krzyżowo (CLT) w fabryce poza terenem budowy, zanim zostały połączone na miejscu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: