Vank_Spot, nowy meblarski showroom

W Krakowie, pomiędzy zielonymi Błoniami a Wolą Justowską, otwiera swoje podwoje pierwszy showroom polskiej marki Vank. Jego pomysłodawcą jest architektka z Morpho Studio – Justyna Friedberg.

Nowoczesny budynek z betonową elewacją, w klimacie fabrycznym, z czarnymi kablami biegnącymi natynkowo i dużymi przeszkleniami, brudnozieloną posadzką żywiczną, a po części winylową, w geometryczny wzór rombów – tak można pokrótce scharakteryzować miejsce, w którym prezentowane są meble Vank. Showroom podzielony jest na trzy strefy. – Chciałam stworzyć przestrzeń, która odzwierciedli moje myślenie o projektowaniu biura – mówi autorka projektu. – Pokaże, że przestrzeń do pracy powinna być wielofunkcyjna. Pozwolić na pracę w różnych miejscach, w zależności od potrzeb, a nawet nastroju. Mam wrażenie, że mi się to udało. Że na niewiele ponad 100 m kwadratowych  stworzyłam przestrzeń wzorcową, która pozwala mi opowiadać klientom o tym, jaka jest moim zdaniem najlepsza wizja współczesnego biura – dodaje.

Przestrzeń od strony głównego wejścia otwiera jadalnia, z kuchnią, wysokim stołem i hokerami z serii Vank_Krak. Stoi tu również czteroosobowy boks akustyczny Vank_Wall. Dalej jest strefa pracownicza: czytelna, geometryczna, na którą składają się stoły Vank_Four, biurka w wersji bench, z przegrodami Vank_Wall. Trzecia przestrzeń to typowa strefa lounge z modułową sofą Vank_Belong, ikonicznymi fotelami Vank_Siti i Vank_Timanti oraz okrągłym stolikiem Vank_Pigi i krzesłami pochodzącymi z różnych serii. Tuż przy wejściu do ogródka stoi zielona budka do rozmów telefonicznych Vank_Wall2.

Pomysł na Vank_Spot zrodził się w głowie Justyny zaledwie kilka miesięcy temu, w trakcie projektowania biura dla jednej z krakowskich firm IT. – Szukałam producenta, którego oferta pozwoli mi wypełnić te trzy strefy biurowe: wejściową, pracowniczą i lounge. Spodobała mi się przy tym rzeźbiarskość i jakość wykończenia mebli Vank, a także otwartość producenta na tworzenie wersji mebli szytych na miarę dla danego projektu. – wspomina Justyna Friedberg. – A skradły mnie ostatecznie boksy akustyczne, które uważam, powinny stać dzisiaj w każdym biurze.

Vank_Spot to miejsce stworzone przez architekta dla architektów. Można tu przyprowadzić swojego zleceniodawcę, posiedzieć w ciszy w boksie akustycznym, przetestować siedziska, stoły i biurka, poznać funkcjonalność i ergonomię mebli, a także zapoznać się z ideą, jaka przyświeca projektowaniu współczesnych przestrzeni do pracy.

Vank_Spot mieści się w Krakowie przy ul. Piastowskiej 11a. Odwiedźcie go koniecznie!

Więcej na: www.vank.plwww.morphostudio.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

VANK przedstawia mobilne meble do szybkich spotkań

VANK_CO

Poznań | 2 czerwca 2020

Mobilne meble do szybkich spotkań

NOTI STUDIO – nowe miejsce na mapie Warszawy

NOTI STUDIO

Warszawa | 7 marca 2020

Nowe miejsce na mapie Warszawy

Kinnarps w Poznaniu zmienia lokalizację

NOWY DOM KINNARPS

Poznań | 25 lutego 2020

Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5

Dźwięki i cisza

Dźwięki i cisza

Swarzędz | 13 lipca 2018

VANK prezentuje nową linię boksów akustycznych VANK_WALL2.