Wszystkie kolory lastryko

Nakrapiany, pochodzący z recyklingu materiał powierzchniowy marki Durat można formować w dowolne kształty.

Firma postanowiła więc stworzyć salon wystawowy, który dawałby gościom poczucie nieskończonych możliwości jego użycia. W tym celu fińska projektantka wnętrz Linda Bergroth wykonała z tego materiału prawie całe wyposażenie showroomu w Helsinkach – trzy sektory wystawowe, ścianę na kolorowe próbki i centralną wyspę w kuchni.

W ofercie Durat znajduje się ponad tysiąc odcieni, dlatego salon mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Powierzchnie Durat są wykonane w 30 proc. z postindustrialnych tworzyw sztucznych i w pełni nadają się do recyklingu. Firma dąży do stworzenia zamkniętego obiegu materiałów, w którym wszystkie materiały są odkupywane po zakończeniu ich życia i przekształcane w nowe produkty.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Linda Bergroth i Durat

Urodzona w 1978 roku projektantka Linda Bergroth dzieli swoje życie pomiędzy Helsinki a Paryż. Studiowała zarówno projektowanie mebli na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Helsinkach, jak i architekturę w École d’Architecture Paris-Malaquais. Jej projekt obejmują od wzornictwa przemysłowego i architektury wnętrz po tworzenie scenografii. W 2012 roku została nagrodzona jako Młody Projektant Roku Finlandii.

Durat to fińska mark, która od 1990 roku eksperymentuje z tworzeniem autorskich materiałów powierzchniowych nadających się do recyklingu. Ze względu na wyjątkową wytrzymałość Durat sprawdza się zarówno w domach, jak i w restauracjach, kawiarniach oraz sklepach, ale także szkołach, szpitalach, laboratoriach, a nawet na statkach.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kinnarps w Poznaniu zmienia lokalizację

NOWY DOM KINNARPS

Poznań | 25 lutego 2020

Showroom Kinnarps w prestiżowej lokalizacji biznesowej PIXEL 5