Valentino: Kamuflaż jest w cenie

Rzym | MAN

1 marca 2013 | Ludzie | Rzeczy | Styl życia |

Styl militarny ma się dobrze – takie wnioski płyną choćby po prezentacji nowej Camouflage Collection na sezon Wiosna/Lato 2013. Nową kolekcję zaprezentował dom mody Valentino.

Osobą spajającą popularny dom mody z militarystycznym stylem jest postać projektanta: Liu Bolina. To raczej artysta, szerszej publiczności znany z cyklu „Hiding in the City”. Seria performance tego chińskiego twórcy polegała na tym, że swoje ciało pokrywał rozmaitymi malunkami, dzięki czemu potrafił się wtapiać w fasady budynków, ale także witryn sklepowych, wnętrz restauracji a nawet… półek sklepowych.

Styl militarny ma się dobrze – takie wnioski płyną choćby po prezentacji nowej Camouflage Collection na sezon Wiosna/Lato 2013. Nową kolekcję zaprezentował dom mody Valentino.

Osobą spajającą popularny dom mody z militarystycznym stylem jest postać projektanta: Liu Bolina. To raczej artysta, szerszej publiczności znany z cyklu „Hiding in the City”. Seria performance tego chińskiego twórcy polegała na tym, że swoje ciało pokrywał rozmaitymi malunkami, dzięki czemu potrafił się wtapiać w fasady budynków, ale także witryn sklepowych, wnętrz restauracji, a nawet… półek sklepowych.

Nowa seria ubrań dla mężczyzn powstała właśnie we współpracy z artystą. Kolekcję tworzą nie tylko odzież (kurtki, koszule, t-shirty) i obuwie, ale także liczne akcesoria, wśród nich portfele, „chlebaczki” czy pokrowce np. na iPada.

Gdy kolekcję zaprezentowano w styczniu, Bolin nawiązał do swojego cyklu – m.in. ubrał się w spodnie, w których przeprowadzał swoje artystyczne akcje. A także ubrany w kurtkę z nowej kolekcji „wtopił” się pomiędzy manekiny.

W Camouflage Collection dominują rzecz jasna militarne kolory, jak zieleń, czerń czy szarość. Pojawiają się jednak i barwy bardziej wyraziste, jak choćby czerwień.

Więcej: www.valentino.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tekstylne tatuaże

Tekstylne tatuaże

Warszawa | 16 grudnia 2022

Liwka Biały, twórczyni marki Psychedelivs, opowiada o swojej pasji do szycia

Luksus w wydaniu zen

Luksus w wydaniu zen

Chengdu | 13 kwietnia 2022

Chwila odpoczynku w dobrym stylu. Tak prezentuje się Buda Hotel w Chengdu!