Luksus w wydaniu zen

Nocleg w hotelu coraz częściej przestaje być niezbędną chwilą odpoczynku w podróży, a staje spektrum starannie wyreżyserowanych doświadczeń. Hotel Buda w Chengdu, liczącym ponad 15 milionów mieszkańców mieście w południowo-zachodnich Chinach, doskonale wpisuje się w tę narrację. Hotel w stylu zen zaprasza!

Już sama lokalizacja hotelu, kilka kilometrów od gwarnego centrum miasta, zapowiada relaks na najwyższym poziomie. Powierzchnię 3209 m kw. wcześniej zajmowały sklepy i biura; w 2020 roku budynek przeszedł jednak przemianę, stając się enigmatyczną świątynią zen, zachwycającą niezwykle przemyślanym wystrojem autorstwa Archetype Design Organization.

W roli głównej występują tu żółte kafelki. Niczym żółta droga w Krainie Oz wiodą gości od holu z łukowatym sklepieniem, poprzez recepcję, aż do 57 pokoi i dalej – do eleganckiej strefy konferencyjnej, SPA oraz części gastronomicznej. Praca, zabawa oraz życie towarzyskie łączą się tu na wielu poziomach, harmonijnie współegzystując.

W przeciwieństwie do pogrążonych w półmroku korytarzy pokoje wypełnia naturalne światło. Ciemna boazeria z orzecha łączy się tu z kafelkami w kolorze kości słoniowej. Całość uzupełnia kojące połączenie brązów i beży. Hotel w stylu zen zaprasza!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: