Trójwymiarowe formy

Schattdecor, producent zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii finish współpracuje z poznańską School of Form zapoznając studentów z całą gamą materiałów wykorzystywanych w meblarstwie oraz dając im możliwość doświadczania procesu projektowania. W ten sposób firma realizuje dwa istotne cele – wsparcie rozwoju wzornictwa i współpracę z projektantami.

Tegoroczna współpraca została wzbogacona o warsztaty projektowania wielowymiarowej konstrukcji na bazie najnowszego produktu firmy, Smartfoil EVO. Efekty prac kwietniowych warsztatów będzie można podziwiać podczas Łódź Design Festivalu w dniach 8-16 października w centrum wystawienniczym przy ul. Tymienieckiego 3 (budynek C, parter). Zaprezentowanych zostanie pięć projektów, w tym dwa zwycięskie: eliptyczne moduły tworzące organiczną strukturę oraz instalacja w formie lampy.

Smartfoil EVO, która wyróżnia się naturalnością, wytwarzana jest w polskim zakładzie Schattdecor w Tarnowie Podgórnym. Oprócz idealnej optyki, uzyskanej dzięki efektom synchronicznym, specjalistom z Schattdecor udało się podnieść również wytrzymałość produktu poprzez udoskonalenie jego czysto mechanicznych właściwości. Produkt w postaci wzoru Orzech Columbia wyróżniony został prestiżową nagrodą Top Design  Award podczas targów Arena Design 2015 oraz jest finalistą konkursu Dobry Wzór 2015.

Podczas  targów Arena Design narodził się pomysł zorganizowania warsztatów z Smartfoil EVO  dla studentów poznańskiej School of Form. Jedną z wytycznych do stworzenia formy wystawienniczej z nową folią było użycie sytemu tensegrity. Jest to rodzaj konstrukcji, który polega na wzajemnym stabilizowaniu się elementów rozciąganych i ściskanych. Układy przestrzenne tego typu składają się ze sztywnych elementów (najczęściej prętów, ale też elementów trójwymiarowych), połączonych między sobą za pomocą elementów wiotkich (naprężone liny, cienkie pręty itp.). Dodatkowo, sztywne elementy nie mogą się wzajemnie dotykać. Trójwymiarowe formy powstające w oparciu o ten system konstrukcji intrygują, odznaczając się wizualną lekkością i często zaskakując swoją elastycznością. Przy ich tworzeniu niezwykle ważna jest staranność i dbałość o to, aby elementy układu pracowały we wzajemnej równowadze.

W pierwszy weekend trwania Łódź Design Festival Schattdecor i School of Form zapraszają na kreatywne warsztaty z konstrukcją tensegrity! Warsztaty prowadzone będą przez trójkę studentów SoF.

Więcej na: www.schattdecor.pl i www.sof.edu.pl

Powiązane artykuły:

Polski sukces w Dubaju!

Sukces Olgi

Dubaj | 22 listopada 2018

Olga Zelenska, absolwentka została wyróżniona podczas Global Grad Show w Dubaju!

Unia wprowadza zakaz produktów plastikowych. SCOBY to alternatywa!

Alternatywa

Poznań | 25 października 2018

Rodzima alternatywa dla plastikowych opakowań.

Porcelanowy sen

Porcelanowy sen

Poznań | 14 sierpnia 2018

Zaglądamy do Fenek Studio – pracowni absolwentek School of Form.

Zuzanna Skalska: – Klienci przestają być konsumentami, a stają się użytkownikami

Katalizator zmian

Poznań | 15 lipca 2018

Skalska: Klienci przestają być konsumentami, a stają się użytkownikami.