TON przedstawia kolekcję Grand Slam

W 1861 roku w Bystrice pod Hostynem została otwarta fabryka mebli giętych, dziś najstarsza tego typu fabryka na świecie. Jej założyciel, Michael Thonet na lokalizację fabryki wybrał to miejsce nieprzypadkowo. Otoczone bukowymi lasami Bystrice dostarczały nie tylko niezbędny do produkcji materiał, zmniejszając tym samym  koszty transportu, ale również zastępy pracowników.

Misją firmy TON jest łączenie unikalnej technologii wykorzystującej pracę ręczną, z pomysłami czeskich i zagranicznych projektantów. Tak też jest w przypadku nowej kolekcji Grand Slam zaprojektowanej przez Alexa Guflera.

– Obfite, wygięte formy  kolekcji, zwykle spotykane w meblach metalowych, stanowią wyzwanie technologiczne przy zastosowaniu drewna. Wymaga to mistrzowskiego opanowania rzemiosła, aby produkt spełnił branżowe  wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości mebli – tak Gufler przedstawia kolekcję. W krzesłach Grand Slam projektant subtelnie połączył wygięte elementy z litego drewna z wizualnie lekkim siedziskiem, wykonanym z precyzyjnie profilowanej sklejki.

Projektant zwrócił uwagę na funkcjonalność krzesła. Można je ustawiać jedno na drugim, dostępne są również rozmaite opcje tapicerowania zwiększające różnorodność kolekcji. Krzesła mogą być wykonane z siedziskiem drewnianym, tapicerowanym lub mogą być tapicerowane w całości.

Również w tym sezonie marka wprowadziła nowe tkaniny obiciowe. Dzięki wieloletniej współpracy z firmą Rohi TON oferuje teraz trzy odcienie premierowej tkaniny Milkyway. Naturalna wełna utkana na wzór migoczącej Drogi Mlecznej, powtarza swój wzór na rolce dopiero po trzech metrach. W rezultacie każde siedzisko jest wyjątkowe, co najlepiej uwidoczni się na większych grupach krzeseł.

Co ciekawe, temat tenisa nie jest dla TON nowy, ponieważ w przeszłości fabryka produkowała już rakiety tenisowe.

Więcej na: www.ton.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: