Tomasz Augustyniak zaprojektował fotel dla Noti

Nome to nowy fotel w ofercie Noti. Zaprojektował go Tomasz Augustyniak, który już wcześniej stworzył dla tej polskiej marki kolekcje stolików Plum, foteli i sof Stone, Tukan i Iglo.

Fotel Nome – niepozorna elegancja

Minimalistyczna stylowość sprawia, że fotel Nome doskonale wpisuje się w domowe wnętrza i przestrzenie publiczne, szczególnie hotelowe. Uwagę zwracają łagodne krawędzie i linie składające się na elegancką formę. Charakterystyczny kształt luźnej poduszki oparciowej z widocznym poziomym podziałem podkreśla ergonomię siedziska oraz komfort oparcia, jednocześnie nadając mu wizualnej wyrazistości. Na podstawę Nome składają się malowane proszkowo stalowe nogi, które uzupełnia siedzisko z pianki poliuretanowej, wykończone tkaniną lub skórą.

Tomasz Augustyniak – kim jest autor fotela do oferty Noti

Autor nowego fotela Noti to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. W 1993 otrzymał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Interpretacji Produktu. Od 1993 pracuje jako niezależny projektant. Pracuje dla najlepszych firm meblowych w Polsce. W 2010 roku otrzymał prestiżową nagrodę „Designer Roku” przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Więcej na: www.noti.pl

Powiązane artykuły:

Nowości Noti. Do domu, biura i baru

Nowości od Noti

Poznań | 22 czerwca 2020

Fotele Shieldon proj. Tomka Rygalika i stołki Belem od Piotra Kuchcińskiego

Linoleum od nowa. Konkurs Forbo nie tylko dla architektów

Linoleum od nowa

Poznań | 15 kwietnia 2020

Konkurs Forbo Flooring Polska nie tylko dla archtektów

Biurowa oaza

Biurowa oaza

Tarnowo Podgórne | 20 lutego 2020

Kolekcja Lopp doceniona przez iF DESIGN AWARD 2020