Showroom Intu zaprasza na spotkanie z designem

Tradycja dobrego wzornictwa, przestrzeń do rozwoju i wymiany myśli – to wszystko łączy w sobie showroom Intu – nowy adres na mapie poznańskiego designu. Założycielką i właścicielką otwartego w marcu Intu jest Magdalena Kałach, która od kilkunastu lat prowadziła Galerię Noti – jedno z pierwszych miejsc promujących dobry design w tym mieście. 

Showroom znajduje się przy ulicy Chwaliszewo 61 w Poznaniu. Wnętrze tworzy mapa spójnych stylistycznie ekspozycji. Powstała też specjalna przestrzeń przeznaczona na spotkania klientów z projektantami. Można w niej wspólnie szukać pomysłów na indywidualne wnętrza. Sprzyja temu kameralna strefa wyposażona w bibliotekę materiałową z zestawem próbników. Intu jest również miejscem warsztatów, spotkań i wydarzeń tematycznych, o których marka będzie informować na swoich kanałach w social mediach (@intu_showroom).

Za koncepcją Intu stoi Magdalena Kałach wraz z kobiecym zespołem Galerii Noti. Pasja do dobrego wzornictwa to jej tradycja rodzinna. Magda jest córką Ryszarda Balcerkiewicza, twórcy Noti i Balma – jednych z najważniejszych polskich producentów mebli.

– Pomysł powstania nowego showroomu narodził się już kilka lat temu, gdy rozwijając ofertę Galerii Noti, chcieliśmy sięgać po oryginalne polskie i zagraniczne marki, które łączy dobry design – mówi Magdalena Kałach.

Balcerkiewiczowie. Rodzina, która postawiła na design

– Współpracujemy na co dzień z projektantami i architektami, ale także z klientami indywidualnymi, którzy szukają inspiracji. Zrealizowaliśmy również wiele prestiżowych realizacji kontraktowych typu: hotele, restauracje, biura. Chcieliśmy, by Intu nie był zwykłym sklepem z meblami i przedmiotami do aranżacji wnętrz, a przestrzenią wymiany myśli, do której zapraszamy każdego, kto interesuje się dobrym wzornictwem – dodaje Magdalena Kałach.

Intu wprowadza na poznańską mapę designu nowe marki, takie jak: 101 CPH, Misaform, Giera Design, Joquer, Wendelbo, Warm Nordic, Thonet, Salak Studio, Aromas, Penta Light, Menu Design, NAP, String Furniture, jednocześnie nie rezygnując z ze sprzedaży projektaó(w takich marek jak Noti, Balma, Treku, czy Brokis.

Intu showroom

– Do naszej oferty wybrałyśmy marki cechujące się nowatorskim podejściem do projektowania, precyzją wykonania i wysoką jakością materiałów. Są to meble, lampy, dywany i ceramika, które tworzą osobiste wnętrza i służą klientom na długi czas – mówi założycielka showroomu.

Za aranżację wnętrz showroomu Intu odpowiadają projektantki ze studia Supergirls Do Design, czyli: Matylda Halkowicz, Anna Sarnowska, Marta Szostek i Natalia Wojciechowska.

– To, co wyróżnia markę to przytulność, ciepłe barwy, wyoblone narożniki, jakie pojawiają się w większości mebli – to one określają wizualną tożsamość showroomu. Chciałyśmy, żeby zaprojektowana przez nas przestrzeń dawała komfort i ciepło, żeby można było się w niej przyjemnie rozsiąść, zanurzyć… czyli po prostu „intu” – mówi projektantka Marta Szostek.
 
Intu showroom

Intu showroom to przede wszystkim przemyślana architektonicznie przestrzeń i fascynacja naturalnymi, szlachetnymi i ponadczasowych materiałami. Wnętrze zostało podzielone na strefy, a każda z nich to inna koncepcja projektowa. Każda, poprzez dobór dodatków, tkanin, czy form wyróżnia się charakterystycznym stylem. Są wśród nich m.in.: Mid Century, SkandiCountry oraz Modern Folk. W jednej z głównych stref wykorzystano na ścianie granit Santorini o bardzo wyraźnym rysunku wprowadzającym element natury do klimatu wnętrza. Większość ścian zdobią włoskie tynki naturalne Matteo Brioni w różnych kolorach, z subtelnymi różnicami faktur. W strefie dla architektów użyto glinianej farby na suficie, która miękko odbija światło, tworząc wyjątkową atmosferę do pracy i spotkań. Charakterystycznym elementem tworzącym oś estetyczną wnętrza jest filar wykończony  włoskim fornirem modyfikowanym Alpi, który cechuje się niesamowitym bogactwem naturalnych wzorów powstających z ułożenia plastrów drewna.

– Wybrałyśmy czeczoty orzechowe, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają do końca jak drewno – podoba nam się element zaskoczenia odbiorcy – komentuje Marta Szostek.

Intu showroom

W Intu showroom ważnym elementem są specjalnie wydzielone ekspozycje – butiki z propozycjami na prezenty. Znajdziemy tu m.in.: wysokiej jakości ceramikę, świeczki, albumy, notesy, pledy, a nawet akcesoria dla zwierząt.

Intu to nie tylko showroom na poznańskim Chwaliszewie. Już wkrótce pojawi się sklep internetowy, w którym klienci z całej Polski, a także z zagranicy będą mogli zamówić meble i akcesoria online. To jednak przestrzeń showroomu jest sercem marki, które warto osobiście odwiedzić.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tomasz Augustyniak zaprojektował fotel dla Noti

Niepozorna elegancja

Tarnowo Podgórne | 1 marca 2021

Noti prezentuje nowy fotel Nome projektu Tomasza Augustyniaka